Zamknij

Biuro podróży sprzedaje... połowę pokoju. Jest taniej, ale mieszkasz z obcą osobą

Redakcja
30.01.2019 10:07
Pokój hotelowy
fot. Pixabay

Biuro podróży Neckermann w Niemczech wprowadziło możliwość zarezerwowania połowy pokoju dwuosobowego. Idealny pomysł dla osób podróżujących samotnie? Tak, o ile nie przeszkadza nam, że w pokoju będzie z nami mieszkał ktoś obcy.

Nietypową ofertę, z możliwością zarezerwowania połowy pokoju, udostępniło biuro podróży Neckermann w Niemczech. Opcja dostępna jest w hotelu Cook's Club w Bułgarii i przeznaczona dla ludzi podróżujących samotnie.

„Połówka pokoju” w hotelu w Bułgarii

„Dwie korzyści za jednym zamachem” – tak Thomas Cook przedstawia niemieckim agentom nową ofertę dla klientów, którzy nie mają z kim pojechać na wakacje, a nie chcą dopłacać do jedynki. Pierwszą korzyścią według biura podróży jest niska cena, a drugą możliwość zawarcia ciekawej znajomości.

Touroperator podkreśla, że będziemy spali na osobnych łóżkach, a w przypadku apartamentów będą dwa osobne pokoje, a wspólny będzie tylko np. salon z kuchnią. Co więcej, do naszego apartamentu zostanie dokwaterowana osoba tej samej płci.

Ile można zaoszczędzić na „połówce pokoju”? Jak wyliczył portal Fly4free.pl, cena za przykładową rezerwację (wraz z przelotem i transferem lotniskowym) w dzielonym pokoju z obcą osobą na 7 dni  to 415 EUR, a dwójka do „samodzielnego” zamieszkania dla singla na 7 dni kosztuje 572 EUR.

Czy taka oferta się przyjmie? W Niemczech nie brakuje krytyków. Część wspomina, że w ten sposób sprzedawano wakacje w latach 80. Tylko niewielu uważa, że oferta spotka się z zainteresowaniem ich klientów, dla których połowa pokoju oznacza spore oszczędności.

Przeczytaj także:

• Turysta złożył skargę, bo... "nie było whisky w ofercie all inclusive" 

• "Wojna o leżaki" przy basenie. Zmora wypoczynku w hotelach

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC