Zamknij

Boisz się latać? Poznaj najbezpieczniejsze linie lotnicze świata [Ranking]

Redakcja
04.01.2019 13:00
Qantas
fot. Shutterstock

Serwis AirlineRatings.com już po raz piąty wybrał najbezpieczniejszą linię lotniczą świata. Jeśli podróżujecie głównie po Europie, zapewne trudno będzie ci się zetknąć z najlepszą w tej "kategorii",  australijską linią Qantas. Ale w gronie najlepszych znalazło się kilka innych, dobrze znanych marek.

Twórcy rankingu "najbezpieczniejszych linii lotniczych świata", AirlineRating.com, w czasie przygotowywania zestawienia brali pod uwagę takie czynniki jak dotychczasowe incydenty związane z bezpieczeństwem lotów, wykonane audyty, inwestycje przeznaczone na zwiększenie komfortu oraz zabezpieczenia pasażerów. W kontekście przeróżnych aspektów nadawano punkty liniom lotniczym, które przełożyły się na tegoroczny ranking. Z którym przewoźnikiem można czuć się bezpiecznie? 

Które linie lotnicze są najbardziej bezpieczne? 

W tym roku za najbezpieczniejszego przewoźnika uznano australijskie linie Qantas. Długa historia, sporo inwestycji w bezpieczeństwo, audyty zewnętrzne i rządowe zakończone pozytywną oceną, znikoma ilość wypadków – to wszystko zdecydowało o przyznaniu liniom tytułu najbezpieczniejszych na świecie.

Ale oprócz pojedynczego wyróżnienia serwis przygotował zestawienie 20 najbezpieczniejszych linii świata, wśród których znajdują się bardziej znane w Europie marki. W rankingu znajdują się tacy przewoźnicy jak: Air New Zealand, Alaska Airlines, All Nippon Airways, American Airlines, Austrian Airlines, British Airways, Cathay Pacific Airways, Emirates, EVA Air, Finnair, Hawaiian Airlines, KLM, Lufthansa, Qantas, Qatar, Scandinavian Airline System, Singapore Airlines, Swiss, United Airlines, Virgin Atlantic i Virgin Australia.

Emirates
fot. Flickr

Jak wygląda sytuacja z bezpiecznymi tanimi liniami lotniczymi? Wśród 10 wyróżnionych znalazł się znany w Polsce przewoźnik Wizzair. Pełne zestawienie w tej kategorii prezentuje się tak: Flybe, Frontier, HK Express, Jetblue, Jetstar Australia/Asia, Thomas Cook, Volaris, Vueling, Westjet, Wizzair. 

Wizzair
fot. Shutterstock

Których linii lotniczych lepiej unikać? Tutaj lista nie jest długa. Ariana Afghan Airlines, Bluewing Airlines, Kam Air, Trigana Air Service zdobyły jedną lub dwie gwiazdki z możliwych siedmiu, jakie przyznaje AirlineRatings.com.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: wp.pl, antyweb.pl

___

RadioZET.pl/NC