Zamknij

Powstaje gigantyczna figura Chrystusa. Będzie większa od tej z Rio de Janeiro [ZDJĘCIA]

14.04.2021 12:48
Brazylia. Powstaje gigantyczna figura Chrystusa. Będzie większa od tej z Rio de Janeiro
fot. SILVIO AVILA/AFP/East News

W Brazylii, położonym na południu mieście Encantado, powstaje nowa figura Chrystusa. Budowany pomnik będzie miał imponujące wymiary - ma być wyższy od słynnej na całym świecie figury Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro.

I choć do tej pory o Encantado słyszało niewiele osób, to teraz z pewnością się to zmieni. Wszystko za sprawą budowy w tym miejscu gigantycznej figury Chrystusa.

Brazylia. Powstaje nowa figura Chrystusa

Encantado to miasto i gmina w Brazylii w stanie Rio Grande do Sul, która położona jest w południowej części kraju. To właśnie tam budowana jest ogromna figura, która będzie przedstawiać Chrystusa stojącego z szeroko rozwartymi ramionami.

Pomnik będzie miał aż 43 metry wysokości (dla porównania figura Chrystusa w Rio de Janeiro ma "tylko" 38 metrów). Mimo imponujących wymiarów nowa budowla nie przewyższy figury Chrystusa z polskiego Świebodzina, która wraz z podstawą liczy 52,5 m. 

W środku budowanego pomnika ma znajdować się winda, którą będzie można dostać się do punktu widokowego znajdującego się na wysokości około 40 m.

Co ciekawe, budowę figury Chrystusa w Encantado rozpoczęto w 2019 roku z inicjatywy lokalnego polityka Adroaldo Conzattiego, który zmarł w marcu br. po zakażeniu koronawirusem. Budowa finansowana jest z wpłat osób indywidualnych i firm. 

Jak podali organizatorzy, Stowarzyszenie Przyjaciół Chrystusa, realizacja projektu, którego koszt wynosi ok. 350 tys. dolarów, ma zakończyć się przed końcem 2021 roku.

RadioZET.pl/PAP