Zamknij

Pracownicy linii lotniczej pobili się z pasażerami. Poszło o królika

23.11.2021 13:24
Brazylia. Pracownicy linii lotniczej KLM pobili się z pasażerami. Poszło o królika
fot. SHUTTERSTOCK

Pracownicy linii lotniczej KLM pobili się na lotnisku w Sao Paulo z pasażerami. Powodem awantury był... królik Alfred. Holenderski przewoźnik wyraził ubolewanie z powodu incydentu.

Do tego zdarzenia doszło kilka dni temu na lotnisku w Sao Paulo w Brazylii. Dwoje mieszkańców tego kraju postanowiło wybrać się samolotem do Dublina. Po namyśle zdecydowali się skorzystać z usług holenderskiego przewoźnika KLM, który oferował połączenie do stolicy Irlandii przez lotnisko Schiphol w Amsterdamie.

Brazylia. Pracownicy linii lotniczej KLM pobili się z pasażerami. Poszło o królika

Podczas odprawy, która odbyła się na brazylijskim lotnisku, doszło do nieprzyjemnego incydentu. Jak donosi dziennik "Algemeen Dagblad", pasażerowie chcieli zabrać na pokład samolotu królika o wdzięcznym imieniu Alfred. Para uzyskała nawet specjalne pozwolenie, wydane przez tamtejszy sąd. Okazało się jednak, że personel linii lotniczej KLM nie chce wyrazić zgody na przewóz zwierzęcia. 

Zobacz także:  Awantura na pokładzie samolotu lecącego do Gdańska. Pasażerowie zaczęli się kłócić

Między pracownikami holenderskiego przewoźnika a pasażerami doszło do ostrej wymiany zdań, która wkrótce przerodziła się w bójkę. 

Głos w sprawie zabrała linia KLM. Przewoźnik wyraził ubolewanie z powodu zaistniałego incydentu.

Bardzo tego żałujemy, KLM potępia wszelkie formy przemocy – powiedziała "AD" rzeczniczka linii.

Kobieta wyjaśniła, że poza małymi kotami i psami przewoźnik nie wyraża zgody na przewożenie w kabinie samolotu innych zwierząt. Dlatego właśnie - jak twierdzi - "pracownicy byli przekonani, że nie mogą się zgodzić na przewóz królika".

Ostatecznie Alfred, wraz ze swoimi opiekunami, wylądował w sobotę na lotnisku w Amsterdamie, skąd udał się w dalszą podróż do Irlandii.

Zobacz także:  Podróżniczy raj otworzy granice po niemal 2 latach zamknięcia. Wpuści zaszczepionych turystów

RadioZET.pl/PAP(Andrzej Pawluszek)