Zamknij

Brazylię nawiedziła burza piaskowa. W jednym z miast utworzył się nawet wir pyłowy [WIDEO]

18.10.2021 11:53
Burza piaskowa
fot. Shutterstock

W ostatnich dniach przez brazylijski stan Mato Grosso do Sul przetoczyła się burza piaskowa. Niebo zasnuła gęsta chmura piachu i pyłu. Momentalnie zrobiło się ciemno, co sparaliżowało życie mieszkańców tego regionu. W jednej z miejscowości utworzył się też wir pyłowy, który udało się nagrać. Zobaczcie, jak wyglądało to zjawisko.

Mato Grosso do Sul to jeden ze stanów w Brazylii. Leży on w południowo-zachodniej części kraju. I to właśnie w tym regionie uformowała się ostatnio niepokojąca burza piaskowa. Jak podaje portal TVN Meteo, wiatr towarzyszący temu zjawisku osiągał prędkość nawet 80 km/h, a w jednym z miast utworzył się wir pyłowy.

Do sieci trafiły nagrania ukazujące burzę, jaka nawiedziła w ostatnich dniach Brazylię i przy okazji sparaliżowała chwilowo życie mieszkańców. Przeżyliście kiedyś coś podobnego na własnej skórze?

Brazylię nawiedziła burza piaskowa. W jednym z miast utworzył się nawet wir pyłowy

Mieszkańcy brazylijskiego stanu Mato Grosso do Sul przeżyli ostatnio chwile grozy. Wszystko dlatego, że przez kilka miast tego rejonu przeszła potężna burza piaskowa. W dodatku w mieście Dourados utworzył się wir pyłowy, który udało się uchwycić na nagraniu.

Burza piaskowa nie tylko wyrządziła wiele szkód, ale też sparaliżowała życie tutejszej ludności. Przede wszystkim jej nadejście spowodowało to, że w rejonie nagle zrobiło się zupełnie ciemno. Gęstej chmurze pyłu i piachu towarzyszył bardzo silny wiatr osiągający prędkość nawet 80 km/h. 

Mieszkańcy nie mogli prowadzić samochodów, uszkodzone zostały drzewa, dachy domów i inne obiekty. Jak podaje TVN Meteo, władze przez zniszczenia ogłosiły nawet stan wyjątkowy.

Przypominamy, że w ostatnim czasie Brazylia zmaga się z ogromną suszą. Jest ona bezpośrednim powodem pojawiających się tutaj pożarów, ale również tworzących się burz piaskowych.

Źródło: Youtube/TVN Meteo