Zamknij

Burza piaskowa nawiedziła Kuwejt. Mieszkańcy na chwilę całkowicie stracili widoczność

14.06.2021 15:03
Burza piaskowa w Kuwejcie
fot. Shutterstock

W niedzielę nad Kuwejt nadciągnęła potężna burza piaskowa, która znacznie utrudniła życie mieszkańcom. W stolicy kraju zrobiło się ciemno, a władze wydały ostrzeżenia przed słabą widocznością, która mogła spowodować kłopoty drogowe.

Ostatni weekend Kuwejtczycy zapamiętają na długo. Nad stolicą kraju bowiem w niedzielę rozszała się burza piaskowa. Do miasta dotarła gęsta chmura piasku, który znacznie utrudnił ludziom funkcjonowanie. Momentalnie zrobiło się ciemno i przez to niebezpiecznie.

Władze wydały liczne ostrzeżenia, wstrzymany też został ruch morski. Nie lepiej sytuacja wyglądała na drogach. Do sieci trafiły nagrania, które pokazują skalę zjawiska, z jakim spotkał się ostatnio Kuwejt.

Burza piaskowa nawiedziła Kuwejt. Mieszkańcy na chwilę całkowicie stracili widoczność

Do stolicy Kuwejtu dotarła w ostatnich dniach burza piaskowa. Do miasta przyszła gęsta chmura piachu. Masa pyłu opanowała miasto i przeszkodziła mieszkańcom w normalny funkcjonowaniu.

Złe warunki pogodowe sprawiły, że władze musiały podjąć decyzje chroniącą zdrowie i życie obywateli. Chwilowo zawieszony został ruch morski. Trudno było się przemieszczać także drogą lądową - w mieście zrobiło się ciemno, co utrudniło prowadzenie pojazdów.

Przypominamy, że zwykle tego rodzaju zjawiska występują w niektórych częściach Ameryki Północnej, na Saharze, na pustyni Gobi w Mongolii, ale też na Półwyspie Arabskim. Zjawisko to wywołane przez silne wiatry związane z wtargnięciem chłodnego powietrza polarnego na ciepłe obszary pustynne lub przez feny napotykające na swojej drodze luźny materiał skalny, piasek i pył.

Do sieci trafiły nagrania ukazujące incydent, z jakim zmagał się ostatnio Kuwejt. Koniecznie zobaczcie, jak to wyglądało.

Źródło: TVN Meteo