Zamknij

Bydgoszcz w konkursie na najlepszy europejski cel podróży. Może pokonać Rzym i Paryż

Redakcja
21.01.2020 11:28
Bydgoszcz
fot. Pixabay

Bydgoszcz jako jedyne miasto w Polsce zostało nominowane w prestiżowym konkursie na najlepszy europejski cel podróży. Znalazła się w gronie 20 miast ubiegających się o ten tytuł, w tym m.in. Aten, Berlina, Paryża, Rzymu, Pragi i Wiednia. 

Konkurs na "najlepszy europejski cel podróży" (European Best Destinations) organizowany jest od 2009 roku przez międzynarodową organizację z siedzibą w Brukseli. Jej celem jest promocja kultury i turystyki w Europie. 

Bydgoszcz nominowana w prestiżowym konkursie

Dyrektor European Best Destinations uzasadniając nominację, podkreślił, że Bydgoszcz to idealne miejsce dla podróżników pragnących doświadczyć czegoś niezwykłego i chcących odkrywać prawdziwe miejsca z prawdziwymi ludźmi.

- Ten konkurs to wyzwanie dla naszego miasta, ale też znakomita okazja do promocji Bydgoszczy w Europie. O tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży 2020 będziemy walczyć z Atenami, Paryżem, Rzymem i innymi turystycznymi gigantami. Jednak decyzja o aplikacji w konkursie i nominacja Bydgoszczy, jako jedynego polskiego miasta to szansa, na przedstawienie naszego potencjału. Tym potencjałem jest oczywiście rzeka Brda, kiedyś wpływająca na rozwój gospodarczy, a dziś malownicza przyciąga jak magnes turystów. Teraz czas na mobilizację mieszkańców, od których zależy wynik konkursu – powiedział Michał Sztybel, zastępca prezydenta.

Zobacz także

Bydgoszcz znalazła się wśród 20 celów podróży wybranych przez EBD: Rzym, Rotterdam, Sibiu, Ateny, Berlin, Colmar, Minorka, Tbilisi, Praga, Cork, Heviz, Wiedeń, Paryż, Rochefort (EDEN), Rijeka, Madryt, Cascais, Reykjavik, Namur.

O wynikach konkursu decyduje głosowanie internetowe, które potrwa do 5 lutego. Głosy na Bydgoszcz można oddawać na stronie internetowej www.bydgoszcz.pl/ebd

Inne polskie miasta, które w ostatnich latach brały udział w konkursie, to  Gdańsk (w 2017 roku, trzecie miejsce), Wrocław (w 2018 roku, pierwsze miejsce) oraz Poznań (w 2019 roku, piąte miejsce). 

ZOBACZ TAKŻE:

•   Najlepsze miasta do życia na świecie. Gdynia wyróżniona w konkursie

•   Holender zachwycony polskim miastem. To mała siostra Amsterdamu

___

RadioZET.pl/PAP/NC