Zamknij

Był jedynym pasażerem na pokładzie. "Cały samolot dla siebie"

Nina Czochara
03.04.2019 16:14
Pokład samolotu
fot. Shutterstock

Skirmantas Strimaitis miał zaplanowaną podróż samolotem z Wilna do Bergamo we Włoszech. Nie spodziewał się jednak, że będzie jedynym pasażerem w mieszczącym prawie 190 osób samolocie.

Pochodzącego z Litwy mężczyznę spotkała niezwykła, lotnicza niespodzianka. Kiedy wszedł na pokład okazało się, że oprócz załogi będzie jedyną osobą na całym pokładzie.

Jedyny pasażer na pokładzie samolotu

Mężczyzna był niezwykle zaskoczony faktem, że na pokładzie samolotu Boeing 737-800 (który jest w stanie pomieścić 188 osób) jest jedynym pasażerem. Maszyna z dwoma pilotami i pięcioma członkami załogi leciała do Bergamo we Włoszech. Pasażer wybierał się tam na urlop narciarski.

Jak przyznał sam pasażer, to była dla niego wyjątkowa przygoda. Litewskie biuro podróży Novaturas tłumaczyło, że wyczarterowało samolot, aby sprowadzić pasażerów z Włoch. Żeby jednak uniknąć latania pustym samolotem, operator chciał sprzedać bilety w jedną stronę. Tylko jedna osoba taki bilet kupiła, a był nią właśnie Skirmantas Strimaitis.

To nie pierwsza tego typu sytuacja. Do podobnej doszło pod koniec ubiegłego roku, kiedy pochodząca z Miami kobieta była jedyną pasażerką na pokładzie samolotu lecącego z Tajlandii na niewielką wyspę Koh Samui. Kobieta nagrała część swojej "samotnej" podróży samolotem, a filmik udostępniła w mediach społecznościowych. 

Przeczytaj także:

 Lot był opóźniony. Pilot zamówił na pokład pizzę dla pasażerów

• Nietypowa transakcja w samolocie. Zapłacił współpasażerowi 150 USD, bo był otyły 

Źródło: dailymail.com

___

RadioZET.pl/NC