Zamknij

Celowo przegapił” lot i zaoszczędził 2112 euro. Linia lotnicza pozwała pasażera

Redakcja
15.02.2019 12:13
Pasażer na lotnisku
fot. Pixabay

Lufthansa ma dość pasażerów, którzy regularnie celowo rezygnują z wybranych odcinków lotów. Sposób, który pozwalał pasażerom zaoszczędzić sporo pieniędzy, teraz rozzłościł niemieckiego przewoźnika. I choć linia raz przegrała taką sprawę z klientem, nie zamierza odpuszczać.

Jeden z pasażerów Lufthansy regularnie latał z Seattle do Oslo z przesiadką we Frankfurcie. Problem polega na tym, że za każdym razem świadomie „przegapiał” jeden z lotów. Oczywiście nie ma tu mowy o przypadku, bo mężczyzna celowo zostawał we Frankfurcie, skąd kupował bilet do Berlina, gdzie mieszkał. 

Odpuścił ostatni lot, zaoszczędził 2112 euro

W jaki sposób można zaoszczędzić, rezygnując z jeden trasy na bilecie? Zasada jest prosta. Bardzo często zdarza się, że łączony bilet z przesiadką będzie tańszy niż bezpośredni lot na długiej trasie

W takiej sytuacji część pasażerów z wykupionym dla przykładu lotem Warszawa - Kijów - Bangkok, w trakcie przesiadki w Kijowie po prostu wraca do domu i nigdy nie stawi się na ostatni odcinek lotu. Wtedy taki klient linii lotniczej oznaczony jest jako „no show”. W takiej sytuacji przewoźnik zazwyczaj po prostu anuluje również dalszą część podróży. 

Jeśli więc chcieliśmy lecieć na trasie Warszawa – Kijów – Bangkok, a nie stawimy się na lotnisku w Warszawie na czas, linie automatycznie skasują naszą rezerwację na przelot pomiędzy Kijowem a Bangkokiem. Sprytni podróżnicy wiedzą jednak, że odpuszczać można tylko ostatni fragment całej rezerwacji.

I dokładnie w taki sposób działał bohater całej historii. Latając na trasie Seattle – Frankfurt – Oslo, odpuszczał ostatni odcinek podróży i wracał spokojnie do Berlina. W ten sposób zaoszczędził aż 2112 euro. Lufthansa nazwała to „nadużyciem taryfowym”, chciała zwrotu poniesionych kosztów i pozwała rezolutnego mężczyznę. W pierwszej instancji sąd odrzucił roszczenia Lufthansy w grudniu ubiegłego roku, ale teraz przewoźnik zamierza odwołać się od decyzji. 

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC