Zamknij

Chciała przewieźć dla synów walizkę pełną sterydów. Grożą jej 2 lata więzienia

Redakcja
18.10.2018 10:04
Walizka pełna sterydów
fot. Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy we Wrocławiu

Na wrocławskim lotnisku zatrzymano turystkę, której bagaż po brzegi wypełniony był sterydami. Kobieta tłumaczyła, że kupiła je dla synów uprawiających kulturystykę. 

Mieszkanka Wielkopolski, która wracała z wakacji na Riwierze Tureckiej, została zatrzymana przez celników na lotnisku we Wrocławiu. Podczas prześwietlania bagażu odkryto, że w jej walizce znajdują się sterydy anaboliczne, pochodne hormonów i tzw. blokery służące do kontrolowania wytwarzania przez organizm hormonów.

W bagażu miała 16 185 sztuk sterydów

Turystka wyjaśniła, że „przy okazji” postanowiła przywieźć w bagażu „suplementy i tabletki” dla swoich synów, którzy uprawiają kulturystykę. Zakupów dokonała w tureckiej aptece, płacąc – jak oświadczyła – około pięciu euro za opakowanie. W Polsce ceny tych preparatów sięgają około 150 zł.

Dla celników najbardziej zdumiewająca była liczba przewożonych sterydów - łącznie 16 185 sztuk. Legalnie można przewieźć jedynie pięć opakowań leków na własny użytek. Turystka nie zadeklarowała tego przewozu, nie posiadała też pozwolenia głównego inspektora farmaceutycznego, w związku z czym – jak tłumaczył Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy we Wrocławiu – turystce za przemyt produktów leczniczych grozi teraz grzywna, ograniczenie wolności, a nawet dwa lata więzienia

Sprawę prowadzić będzie dalej Dział Dochodzeniowo-Śledczy Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu. 

Przeczytaj także:

• Chciał przewieźć w bagażu podręcznym 80 ptaków. Złapano go na lotnisku 

• Kobieta chciała przemycić broń palną. Teraz grozi jej do 8 lat więzienia 

Źródło: wyborcza.pl

___

RadioZET.pl/NC