Zamknij

Chętni do pracy na Spitsbergenie poszukiwani. Polska Stacja Polarna rekrutuje

15.10.2021 09:14
Spitsbergen
fot. Shutterstock

Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk poszukuje pracowników do Polskiej Stacji Badawczej Hornsund na malowniczym Spitsbergenie. Do obsadzenia jest wiele stanowisk, a rekrutacja trwa do 22 listopada. Poznajcie szczegóły tej oferty.

Spitsbergen to największa wyspa Norwegii, położona w archipelagu Svalbard na Morzu Arktycznym. Jej powierzchnia zajmuje ok. 39 tys. km² i zamieszkuje ją ok. 3 tys. mieszkańców. W dużej mierze pokryta jest lodowcami. To tutaj też znajduje się Polska Stacja Badawcza Hornsund im. Stanisława Siedleckiego, do której poszukiwani są pracownicy.

W jednostce, która zarządzana jest przez Instytut Geofizyki PAN, prowadzone są liczne badania. Dlatego też obecnie trwa nabór specjalistów, którzy zasililiby szeregi pracowników tego obiektu. Sprawdźcie, kto jest poszukiwany i na jakie warunki zatrudnienia może liczyć.

Chętni do pracy na Spitsbergenie poszukiwani. Polska Stacja Polarna rekrutuje

Polska Stacja Polarna Hornsund na Spitsbergenie poszukuje chętnych do pracy. Zainteresowanych może z pewnością kusić fakt, że jednostka znajduje się na pięknie położonej norweskiej wyspie, z której można obserwować spektakularne zorze polarne. To także miejsce, które zamieszkuje więcej niedźwiedzi polarnych niż ludzi.

Instytut Geofizyki PAN, który zarządza Polską Stacją Polarną, potrzebuje do pracy geofizyka, meteorologa, kucharza, informatyka, hydrochemika, specjalisty ds. monitoringu środowiska, a także mechanika i konserwatora. Jak widać, jest wiele stanowisk do obsadzenia, a praca ta niesie za sobą możliwość zdobycia doświadczenia w ciekawym miejscu.

Poszukiwani są chętni do udziału w 45. wyprawie do stacji polarnej, która będzie realizowana w latach 2022 i 2023. Zainteresowani mogą rekrutować do pracy całorocznej - od czerwca 2022 roku do lipca 2023 roku lub do pracy letniej - od czerwca do września 2022 roku.

Zgłoszenia przyjmowane są do listopada 2022 roku, a rekrutujący muszą wykazać, że mają w konkretnych dziedzinach duże doświadczenie. Mile widziana jest doskonała znajomość języka angielskiego, ale też kursy medyczne, które zdecydowanie przydadzą się w takim miejscu.

Źródło: Onet