Zamknij

Egzotyczny kraj otwiera się na turystów. Lista warunków do spełnienia przed wjazdem jest długa

17.09.2021 15:07
Chile
fot. Shutterstock

Chile już 1 października otworzy się na zagranicznych turystów. Jednak wjazd do kraju obarczony będzie wieloma warunkami. Jak podaje portal Fly4free, przedstawiciele branży turystycznej nie są z tego powodu zadowoleni, gdyż mogą one odstraszyć podróżnych przed przyjechaniem tutaj.

W ostatnim czasie wiele egzotycznych krajów luzuje obostrzenia i zamierza po długiej przerwie wpuścić na swój teren zagranicznych gości. Do tego grona dołączą już niedługo m.in. Tajlandia i Chile.

Okazuje się, że rząd południowoamerykańskiego kraju podjął decyzję o otwarciu na turystów, ale zastrzegł, że ich wjazd będzie możliwy po spełnieniu wielu surowych kryteriów. Sprawdźcie, jakie warunki będą ich obowiązywać.

Chile otwiera się na turystów. Lista warunków do spełnienia przed wjazdem jest długa

Rząd Chile ogłosił w ostatnim czasie, że już 1 października zacznie wpuszczać na terytorium kraju zagranicznych gości. Wszystko dlatego, że wielu obywateli zaszczepiło się już tutaj przeciw koronawirusowi. Wygląda jednak na to, że wciąż będą obowiązywać turystów bardzo surowe zasady wjazdu.

Jeżeli będziecie chcieli się w najbliższym czasie wybrać do Chile, musicie być zaszczepieni przeciw COVID-19. Tylko tacy turyści mają szansę na podróż tutaj. Na tym jednak nie koniec restrykcji. Mimo przyjęcia szczepionki goście będą musieli wykonać test na obecność koronawirusa do 72 godzin przed wyjazdem.

I choć wydawać by się mogło, że to już i tak surowe zasady wjazdu, władze kraju zarządziły, że prócz tego turyści będą musieli poddać się 5-dniowej kwarantannie po przylocie. Ponadto musicie liczyć się z tym, że obowiązkowe jest nabycie ubezpieczenia, które pokryłoby ewentualne koszty leczenia COVID-19 na terenie kraju.

Takie zasady doprowadziły do sprzeciwu przedstawicieli branży turystycznej, którzy jednogłośnie stwierdzili, że w żaden sposób nie zachęcą one gości do przyjazdu tutaj. Są to bowiem jedne z najbardziej surowych obostrzeń dla wjeżdżających na całym świecie.

Co o tym sądzicie?

Źródło: Fly4free