Zamknij

Helikopter rozbił się w jeziorze. Do sieci trafiło wideo z wypadku

10.05.2021 12:38
Chiny. Helikopter rozbił się w jeziorze. Do sieci trafiło wideo z wypadku
fot. Pawel Murzyn/East News

Do tego dramatycznego wydarzenia doszło w poniedziałek rano na jeziorze Erhai w południowo-zachodnich Chinach. Śmigłowiec, podczas zbierania wody do gaszenia pożaru lasu, spadł do akwenu. Do sieci trafiło wideo przedstawiające moment wypadku.

Rankiem 10 maja (poniedziałek) internauci przekazali reporterom wiadomość o rozbiciu się helikoptera na jeziorze Erhai w chińskiej prowincji Yunnan. Ponadto kilku mieszkańców okolicy, w której doszło do wypadku, zarejestrowało na kamerach całe wydarzenia.

Chiny. Helikopter rozbił się w jeziorze [WIDEO]

Śmigłowiec brał udział w akcji gaszenia pożaru lasu. Jak widać na nadesłanych przez mieszkańców nagraniach, w pewnym momencie, podczas pobierania wody z jeziora Erhai, helikopter stracił równowagę i wszedł w fazę spiralnego opadania. Około 3 sekund później wpadł do akwenu. 

Co ciekawe, jeden z reporterów zauważył, że zanim helikopter uderzył w jezioro Erhai, zapalił się jego ogon.

Trzeba przyznać, że wideo z wypadku śmigłowca przyprawia o ciarki na plecach.

Według naocznych świadków miejsce katastrofy helikoptera znajdowało się na środku jeziora niedaleko wioski Beideng, Xiangyangxi. Okoliczni mieszkańcy spontanicznie zorganizowali akcję ratunkową.

Jak podaje portal Onet.pl, obecnie trwa śledztwo - badane są przyczyny wypadku. Do tej pory nie zgłoszono żadnych ofiar katastrofy helikoptera.

RadioZET.pl/Onet.pl/Min.news