Zamknij

Niedźwiedzie polarne na całodobowej wystawie w chińskim hotelu. Ekolodzy protestują

16.03.2021 11:48
Chiny. Niedźwiedzie polarne na całodobowej wystawie w hotelu. Ekolodzy protestują
fot. SHUTTERSTOCK

W zeszły piątek otwarty został nowy hotel w północno-wschodnich Chinach, który natychmiast spotkał się z potępieniem ze strony ekologów. Znajduje się w nim nietypowa "atrakcja" dla gości, czyli niewielki wybieg niedźwiedzi polarnych, które przebywają tam przez całą dobę.

W północno-wschodniej prowincji Heilongjiang w Chinach wybudowano "Hotel Polar Bear", który jest częścią parku rozrywki Harbin Polarland. Znajduje się w nim 21 pokoi i z każdego roztacza się widok na... niedźwiedzie polarne.

Zwierzęta znajdują się w niewielkim pomieszczeniu ze sztucznymi skałami, lodem i pomalowaną na biało podłogą. Do tego ostre, ciepłe światło padające na ssaki. Niedźwiedzie mają do dyspozycji jedynie dwa małe baseny z wodą. 

Zwierzęta przebywają tam przez całą dobę, dlatego goście hotelu mogą podglądać je, kiedy tylko mają na to ochotę.

Niezależnie od tego, czy jesz, bawisz się czy śpisz, niedźwiedzie polarne dotrzymają Ci towarzystwa - napisała w mediach społecznościowych firma Harbin Polarland, cytowana przez portal Onet.pl.

Protesty ekologów

Nic dziwnego, że projekt hotelu spotkał się z ostrą reakcją ekologów. Jak czytamy na portalu dailymail.co.uk, organizacje zajmujące się prawami zwierząt zaapelowały do klientów hotelu, by trzymali się z dala od miejsc czerpiących korzyści z nieszczęścia zwierząt.

Niedźwiedzie polarne żyją w Arktyce, a nie w ogrodach zoologicznych czy szklanych skrzyniach w akwariach. A już na pewno nie w hotelach - powiedział wiceprezes Peta Asia, Jason Baker. Dodał także, że w naturalnym środowisku zwierzęta te zwykle wędrują po terenach rozciągających się na tysiące mil. 

Do sprawy odniosła się także Yang Liu, rzeczniczka Harbin Polarland. Agencji prasowej Reuters powiedziała, że pomieszczenie wewnętrzne jest tylko częścią całkowitego wybiegu niedźwiedzi i że są one wypuszczane na zewnątrz, gdy pozwala na to temperatura oraz jakość powietrza. Dodała także, że zainteresowanie pobytem w hotelu jest bardzo duże.

RadioZET.pl/dailymail.co.uk/Onet.pl