Zamknij

Szklany most zaczął pękać. Turysta utknął 100 metrów nad przepaścią

10.05.2021 11:32
Szklany most w Chinach
fot. Xinhua News/East News

Turysta utknął na szklanym moście w Chinach. W czasie potężnej burzy panele tworzące podłoże konstrukcji zaczęły pękać i wypadać. Sieć obiegło przerażające zdjęcie ukazujące mężczyznę kurczowo trzymającego się barierki na moście zawieszonym 100 metrów nad przepaścią. 

Szklany most w mieście Longjing jest popularną atrakcją górzystej prowincji Jilin w północno-wschodnich Chinach. W miniony piątek stał się scenerią bardzo niebezpiecznej sytuacji z udziałem turysty. 

Chiny. Turysta utknął na pękającym moście

Według lokalnych władz konstrukcja ze szklanym podłożem zaczęła pękać. Następnie kilka kawałków podłogi zostało „zdmuchniętych” przez wiatr wiejący z prędkością do 140 km/godz. W czasie tej potężnej burzy na środku mostu znajdował się turysta, który nie był w stanie dotrzeć w bezpieczne miejsce. 

Do sieci trafiły szokujące zdjęcia, na których widać, jak mężczyzna kurczowo trzyma się barierek. Fotografie po raz pierwszy pojawiły się w chińskim serwisie społecznościowym Weibo i bardzo szybko obiegły internet.

"Już samo patrzenie na to zdjęcie wywołuje zawroty głowy", "To przerażające!" – komentowali internauci. 

Według lokalnej policji turysta nie tkwił długo na moście. Z pomocą bardzo szybko ruszyli strażacy. Służby ewakuowały mężczyznę, a następnie zabrano go do szpitala, gdzie otrzymał wsparcie psychologa. 

Po tym niebezpiecznym zdarzeniu pojawiły się liczne pytania i wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa szklanych mostów, które są niezwykle popularnymi atrakcjami w Chinach. Pod koniec 2016 roku działało lub było w trakcie budowy ponad 60 tego typu konstrukcji. 

Źródło: Daily Mail