Zamknij

Chorwacja z kolejnym rekordem zakażeń koronawirusem. "Winę ponoszą turyści"

24.08.2020 11:45
Chorwacja turyści
fot. Shutterstock

W Chorwacji pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa. W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano tam 275 nowych przypadków zachorowań na COVID-19. To kolejny rekord, jeśli chodzi o dzienną liczbę wykrywanych zakażeń w tym kraju. Chorwacki minister zdrowia uważa, że efekt letniego sezonu turystycznego.

W Chorwacji liczba osób zarażonych koronawirusem cały czas rośnie. Już w ubiegłym tygodniu Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało na swojej stronie nowy komunikat, w którym zaleca wszystkim podróżującym do Chorwacji zachowanie "szczególnej ostrożności".  

Koronawirus w Chorwacji. Wzrost liczby zakażonych

W ciągu ostatnich 24 godzin w Chorwacji odnotowano 275 nowych przypadków koronawirusa - to rekordowa liczba od wybuchu pandemii. 2203 przypadki pozostają wciąż aktywne, a 155 osób jest nadal hospitalizowanych. Do tej pory największą liczbę zakażeń potwierdzono 19 sierpnia - było to 219 przypadków w ciągu doby. 

Zdaniem chorwackiego ministra zdrowia, Vili Beroša, wzrost zakażeń jest związany z letnim sezonem turystycznym i zwiększoną liczbą odwiedzających. 

W ostatnim czasie, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa, w Chorwacji wprowadzono ograniczenia w otwarciu restauracji, barów i klubów nocnych - muszą być one zamknięte najpóźniej o północy. Jest też obowiązek noszenia maseczek. Ambasada RP w Zagrzebiu zaapelowała do turystów o zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie zatłoczonych lokali gastronomicznych oraz plaż.  

W Chorwacji odnotowano ogółem 8 175 przypadki zakażenia koronawirusem i 171 ofiar śmiertelnych (stan z dnia 24 sierpnia). Już od końca czerwca kraj notuje coraz więcej zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Główne skupiska infekcji to Zagrzeb oraz Dalmacja - popularne wśród turystów z Polski. 

Źródło: www.koronavirus.hr/en,