Zamknij

Chorwacja zaprasza do pracy zdalnej. Otwarto tu cyfrową wioskę ze wszystkimi udogodnieniami

06.10.2021 12:10
Chorwacja
fot. Shutterstock

W malowniczej chorwackiej miejscowości Zadar otwiera się "wioska" dla pracowników zdalnych. Digital Nomad Valley Zadar znajduje się kilka kilometrów od centrum miasta i oferuje chętnym szereg rzeczy niezbędnych do wykonywania stąd swoich obowiązków zawodowych. Skusicie się na wyjazd w celu pracy z bajkowego kraju na południu Europy?

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie pod wieloma względami. Przede wszystkim na wiele miesięcy ograniczyliśmy podróżowanie, które niesie ze sobą ryzyko zarażenia się śmiercionośnym patogenem. Poza tym wielu pracowników - również w obawie przed roznoszeniem COVID-19 - przeszło na tryb pracy zdalnej. Są jednak plusy tej sytuacji.

Otworzyły się przed nami możliwości w postaci wykonywania pracy z niemal każdego miejsca na świecie. Rządy wielu krajów zobaczyły w tym szansę na wypromowanie swoich malowniczych regionów i nawet zaczęły powstawać specjalne "wioski" przeznaczone do wykonywania swoich obowiązków zdalnie.

Teraz takie miejsce otwiera się w miejscowości Zadar w Chorwacji. Digital Nomad Valley Zadar posiada wszelkie udogodnienia do pracy zdalnej, a w dodatku zachęca bliskością przepięknych chorwackich krajobrazów.

Chorwacja zaprasza do pracy zdalnej. Otwarto tu cyfrową wioskę ze wszystkimi udogodnieniami

W Chorwacji powstała właśnie Digital Nomad Valley Zadar, czyli "wioska" odpowiednia dla osób, które chcą pracować zdalnie z tego południowoeuropejskiego kraju. Jednostka powstała niedaleko centrum miasta Zadar, co jest jej niewątpliwą zaletą. Miejscowość leży bowiem nad samym Morzem Adriatyckim.

W "wiosce" znajdują się coworkingowe strefy idealne do pracy. Wyposażone zostały m.in. w szybki internet. Prócz tego pracownicy mogą korzystać z domków i kempingów, jeśli zdecydowaliby się tu nocować. Chętni do przeniesienia się tutaj mogą liczyć również na spotkania integracyjne, szkolenia czy konferencje.

Jak podaje portal Fly4free, jeśli zdecydowalibyście się tu przyjechać na 2 tygodnie, za swój pobyt zapłacicie ok. 260 euro (czyli ok. 1200 zł). Im dłużej tu zostaniecie, tym bardziej będzie wam się opłacał ten projekt.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Wybralibyście się do jakiegoś malowniczego zakątka, aby stamtąd wykonywać swoją pracę?

Źródło: Fly4free