Zamknij

Pierwsza chrześcijańska linia wystartuje w przyszłym roku? Podano wstępny plan

23.11.2020 14:36
Chrześcijańska linia lotnicza
fot. Shutterstock

Judah 1, czyli pierwsza chrześcijańska linia lotnicza, prawdopodobnie zacznie latać już w przyszłym roku. Przewoźnik chce uzyskać certyfikat Federalnej Agencji Lotnictwa (FAA) i wykonywać loty komercyjne. Co ciekawe, firma planuje zrezygnować z jakichkolwiek opłat za bagaże.

O pierwszej chrześcijańskiej linii lotniczej zrobiło się głośno w 2018 roku. „Twoje ręce, Boża miłość, Nasze skrzydła” – takie hasło promowało amerykańskiego przewoźnika. Przewoźnik Judah 1 obsługiwał już kilka prywatnych lotów dla grup misjonarzy, ale w 2021 roku planuje stać się "prawdziwą" linią lotniczą. 

Judah 1. Pierwsza chrześcijańska linia lotnicza

Według pierwszych założeń, Judah 1 nie będzie jednak dostępny dla zwykłych pasażerów. Linia chce ograniczyć się głównie do przewożenia misjonarzy, wolontariuszy i osób związanych z działalnością charytatywną i humanitarną. Przedstawiciele Judah 1 wyjaśniają, że chcą wykorzystywać samoloty do „głoszenia Słowa Bożego”. Z czasem może się jednak okazać, że rynek szybko zweryfikuje tę zawężoną grupę docelową pasażerów. 

Początkowo linia miała mieć siedzibę w regionalnym porcie lotniczym North Texas, obecnie jako siedziba podawane jest lotnisko Shreveport w Luizjanie.

Judah 1 nie będzie zaliczać się do tanich linii, ale ma wyróżniać się jednym szczegółem. Firma chce zrezygnować z jakichkolwiek opłat za bagaż i zapewnić znacznie większe limity walizek niż w regularnych liniach. 

Zobacz także

Przewoźnik chce sprzedawać pojedyncze miejsca lub bilety grupowe na regularne loty do miejsc, które mogą być popularne wśród misjonarzy.

Pierwsza chrześcijańska linia na razie ma do dyspozycji tylko dwa samoloty McDonnell Douglas MD83 i Boeing 737-200ER, ale w przyszłym roku flota ma powiększyć się do pięciu maszyn.

Źródło: CBN New, Fly4free.pl