Zamknij

Chwile grozy na lotnisku w Sztokholmie. Samolot uderzył skrzydłem w budynek

Redakcja
29.11.2018 09:32
Wypadek na lotnisku Sztokholm
fot. Twitter/Aftonbladet

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na lotnisku Sztokholm-Arlanda. Kołujący samolot tuż po wylądowaniu wbił się skrzydłem w budynek portu lotniczego. Na pokładzie samolotu było 179 pasażerów.

Samolot pasażerski linii Air India lecący z New Dehli wylądował na lotnisku wylądował na lotnisku Arlanda w stolicy Szwecji o godz. 17.44. Maszyna po wylądowaniu kołowała wyznaczoną trasą, do terminala 5, ale w pewnym momencie końcem lewego skrzydła zahaczyła o budynek położony 50 metrów od terminala lotniska.

Skrzydło samolotu utknęło w ścianie budynku

Na pokładzie samolotu znajdowało się 179 osób. Według policji nikt nie odniósł obrażeń. Szwedzki tabloid „Aftonbladet” na Twitterze opublikował zdjęcie, na którym można zobaczyć, w jakim położeniu znajdował się samolot po tym, jak uderzył w budynek.

Jak relacjonował jeden ze świadków tego zdarzenia, na lotnisku zapanował "kompletny chaos". - Pełno tu radiowozów, wozów strażackich. Widzę skrzydło tkwiące w ścianie budynku. Takie rzeczy przecież się nie zdarzają - powiedział. Dodał, że minęło 40 minut, zanim pasażerom pozwolono opuścić pokład. Ludzie bali się, że mogło dojść do wycieku paliwa.

Rzecznik przedsiębiorstwa obsługującego kilka portów lotniczych w Szwecji powiedział: - Samolot przyleciał z New Delhi. Nie możemy dokładnie powiedzieć, co się stało. Zajmujemy się tym. Według lokalnych mediów, incydent z samolotem nie wpłynął na pracę lotniska zlokalizowanego około 40 km od Sztokholmu.

Przeczytaj także:

Niebezpieczne lądowanie tuż po starcie. Samolot wyhamował za ogrodzeniem lotniska

Tragiczna śmierć na pasie startowym w Moskwie. 25-latek potrącony przez samolot

Dron niemal uderzył w samolot pasażerski. "O włos od tragedii" 

Źródło: wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC