Zamknij

Chwile grozy na pokładzie. Samolot Ryanaira nie mógł wylądować z powodu silnego wiatru

Redakcja
21.09.2018 09:56
Ryanair samolot
fot. Albin Marciniak/East News

Pasażerowie samolotu Ryanaira lecącego do Dublina przeżyli na pokładzie chwile grozy. Silny wiatr, wiejący z prędkością nawet 145 km/h, kołysał samolotem, przez co piloci mieli spore problemy z wylądowaniem na lotnisku. 

W ostatnim czasie na Wyspach Brytyjskich wieje silny wiatr, który towarzyszy sztormowi Ali. Z powodu trudnych warunków atmosferycznych ponad 200 tys. gospodarstw domowych było pozbawionych prądu. Problemy pojawiły się również na porcie lotniczym Irlandii.

Piloci mieli problem z wylądowaniem [WIDEO]

Pasażerowie lecący z Brukseli do stolicy Irlandii samolotem należącym do linii Ryanair przeżyli na pokładzie chwile grozy. Silny wiatr, wiejący z prędkością nawet 145 km/h sprawił, że piloci mieli spore problemy z wylądowaniem. Na wideo nagranym przez świadków można zobaczyć, jak silne podmuchy wiatru kołyszą samolotem w momencie zbliżania się do pasu startowego.

W pewnej chwili, kiedy wydaje się, że maszyna wyląduje, nagle samolot wzbija się w niebo. Jedna z pasażerek, która była na pokładzie, powiedziała w rozmowie z mediami, że był to najgorszy lot w jej życiu. – Ludzie byli przerażeni, nie wiedzieli co się dzieje. Niektórzy myśleli, że samolot zaraz się rozbije i zaczęli panikować. Pilotom Ryanaira udało się wylądować przy drugim podejściu.

Przeczytaj także:

• Niebezpieczna sytuacja na lotnisku w Belgradzie. W czasie lądowania pękły opony samolotu

• Niebezpieczny lot Ryanaira. Pilot stracił przytomność podczas lądowania

Źródło: wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC