Zamknij

Chwile grozy na pokładzie. Samolot wjechał w mur podczas startu

Redakcja
15.10.2018 12:22
Chwile grozy na pokładzie. Samolot wjechał w mur podczas startu
fot. Twitter/NDTV

Pasażerowie samolotu przeżyli chwile grozy w trakcie startu samolotu z Trichy do Dubaju. Maszyna należąca do linii Air India uderzyła w mur otaczający lotnisko. Na pokładzie samolotu było 136 osób. 

Boeing 737 miał planowo polecieć do Dubaju. Podczas startu z lotniska w Trichy (Indie) w nocy 12 października, samolot uderzył w ścianę lotniska. Na pokładzie było 130 pasażerów oraz sześciu członków załogi. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Samolot miał uszkodzony kadłub i podwozie

Pracownicy lotniska zauważyli, że coś było nie tak. Zaobserwowali dziwne zachowanie maszyny, o czym poinformowali pilotów. Z perspektywy kokpitu samolot miał działać bez zarzutów, ale został przekierowany do Bombaju.

- Pracownicy portu lotniczego zauważyli ogromną dziurę w ścianie. Mimo iż piloci poinformowali nas, że wszystkie systemy lotnicze funkcjonują prawidłowo postanowiliśmy, aby maszyna awaryjnie wylądowała w Bombaju - poinformowali w oficjalnym komunikacie prasowym przedstawiciele Air India Express.

Po wylądowaniu okazało się, że maszyna ma uszkodzone podwozie oraz kadłub. O skali zniszczeń świadczą zdjęcia samolotu z lotniska w Bombaju, a także mur z Trichy. Piloci, którzy dowodzili lotem pozostali w Indiach. Funkcjonariusze prowadzą szczegółowe dochodzenie w tej sprawie.

Przeczytaj także:

Niebezpieczne lądowanie na oblodzonym lotnisku w Jakucku. Samolot wypadł z pasa

• Niebezpieczny lot Ryanaira. Pilot stracił przytomność podczas lądowania

Źródło: fakt.pl

___

RadioZET.pl/NC