Zamknij

Chwile grozy w czasie turbulencji. 14 rannych pasażerów

Nina Czochara
09.05.2019 10:30
Pokład - turbulencje
fot. YouTube/screen

Pasażerowie samolotu linii British Airways przeżyli chwile grozy po tym, jak maszyna wpadła w silne turbulencje. 14 rannych osób trafiło do szpitala. 

Do zdarzenia doszło na pokładzie samolotu, który leciał z Londynu do Tampy na Florydzie. W pewnym momencie maszyna znalazła się w strefie turbulencji. Kilkunastu podróżnych zostało rannych. 

Silne turbulencje w samolocie

Jak podają lokalne media, samolot linii British Airways wpadł w niespodziewane turbulencje w okolicy Bermudów. Z relacji jednego z pasażerów wynika, że wypadły rzeczy z foteli podróżnych oraz bagaże podręczne z półek nad siedzeniami, a kilka osób uderzyło głowami w sufit.

Po tym niebezpiecznym zdarzeniu samolot kontynuował lot do Tampy. Ratownicy medyczni czekali już na lotnisku na poszkodowanych. 12 pasażerów i 2 członków załogi trafiło do szpitala. Rzecznik linii British Airways podał w oświadczeniu, że incydent nie został spowodowany błędem pilota ani problemem technicznym samolotu.

- Bezpieczeństwo jest zawsze naszym priorytetem, a nasz personel pokładowy zrobił wszystko, co w jego mocy, aby zaopiekować się naszymi klientami po niespodziewanych poważnych turbulencjach - podano w komunikacie. 

Brytyjska linia przypomniała, jak ważne są zapięte pasy bezpieczeństwa podczas lotu, niezależnie od sygnalizacji zezwalającej na ich rozpięcie.

Przeczytaj także:

• Panika na pokładzie. Pilot pomylił przyciski w czasie lotu

• Awaryjne lądowanie samolotu. W czasie startu uszkodziło się skrzydło samolotu 

Źródło: .express.co.uk

___

RadioZET.pl/NC