Zamknij

Część włoskiego cmentarza osunęła się do morza. Na wodzie unosiły się trumny

23.02.2021 08:13
Camogli, Włochy
fot. Shutterstock

W poniedziałek w miejscowości Camogli we Włoszech doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Część cmentarza runęła do morza - do wody wpadło ok. 200 trumien. Widok drewnianych sarkofagów pływających po powierzchni wywołał szok u okolicznych mieszkańców.

W popularnym ośrodku turystycznym Camogli, który znajduje się w pobliżu miejscowości Genua na północy Włoch, osunęła się ziemia. Do wody runęła część tutejszego cmentarza. Osuwisko zabrało ze sobą ok. 200 trumien, które spadły z klifu i znalazły się 50 m poniżej wioski.

Teraz trwają prace nad tym, aby wyłowić je z morza i odzyskać. Na miejscu pracują liczne służby, które przy okazji próbują ustalić, jak doszło do wypadku. Prawdopodobną przyczyną tego zajścia jest erozja wybrzeża - nasiliła się ona w ostatnich latach przez sztormy w Ligurii.

Cmentarz we Włoszech runął do morza. Na wodzie unosiły się trumny

Camogli to niewielka, ale turystyczna miejscowość we Włoszech, w regionie Liguria. Zamieszkuje ją nieco ponad 5 tys. osób, a w ostatnim czasie zrobiło się o niej bardzo głośno. Wszystko za sprawą wypadku, jaki zdarzył się tutaj w poniedziałek.

Do morza osunęła się tu ziemia, która zabrała ze sobą część lokalnego cmentarza. Na plażę pod klifem, a także do morza wpadło ok. 200 trumien. Na miejscu pojawiła się straż pożarna i liczne służby, które pracują nad usunięciem skutków tego incydentu.

Specjaliści poszukują przy okazji powodu tego incydentu. Najbardziej prawdopodobną przyczyną osunięcia się ziemi jest postępująca tutaj erozja. W ostatnich latach w Ligurii występują silne sztormy, które podmywają teren.

Przypominamy, że Riwiera Liguryjska to jeden z popularniejszych regionów turystycznych we Włoszech. Stanowi ona przedłużenie Riwiery Francuskiej i ciągnie się wzdłuż wybrzeża Morza Liguryjskiego. Podróżnicy odwiedzają to miejsce ze względu na ładną pogodę, wysokie temperatury, ale też piękną scenerię. Mogą podziwiać tutaj liczne klify i usytuowane na nich kolorowe miasteczka.