Zamknij

Co najbardziej przeszkadza podczas lotu? Ranking najgorszych pasażerów

Redakcja
05.06.2018 15:51
Co najbardziej przeszkadza podczas lotu? Ranking najgorszych pasażerów
fot. Fotolia

Nieprzyjemny zapach współpasażerów, krzyczące dzieci oraz podróżni rozkładający fotele - to najbardziej przeszkadza podczas rejsu samolotem. Poznaj dokładne wyniki rankingu przeprowadzonego przez portal Airlineratings.com.

Portal Airlineratings.com po raz kolejny przygotował raport „Passengers from Hell", w którym pokazał, co najbardziej przeszkadza pasażerom samolotów. Niektóre wyniki na liście mogą naprawdę zaskoczyć.

Pasażerowie "z piekła rodem" [TOP 3]

1. Nieprzyjemny zapach współpasażera
Na pierwszym miejscu niechlubnej listy znajdują się pasażerowie wydzielający nieprzyjemny zapach. Osoby te albo nie zdają sobie sprawy, że ich brak higieny osobistej może być przykry dla innych osób na pokładzie, albo zwyczajnie się tym nie przejmują. Geoffrey Thomas, redaktor naczelny portalu Airlineratings.com tłumaczy, że ponieważ obecnie wiele osób odprawia się przez internet, "uciążliwi" pasażerowie spotykają się z pracownikami lotniska dopiero przy bramce do samolotu. Ci ostatni pracują pod presją czasu, przez co wpuszczają wszystkich do samolotu. 

2. Krzyczące dzieci
Ten problem dotyka szczególnie te osoby, które nie podróżują z rodziną. Krzyczące i płaczące dzieci potrafią zmienić długi lot w prawdziwą "mękę". Redaktor portalu, komentując problem biegających, rozkrzyczanych maluchów twierdzi, że niektórzy rodzice traktują swoich współpasażerów jak nianie. A nie każdemu się to podoba. 

3. Podróżni rozkładający fotel
W tegorocznym badaniu podróżni, którzy rozkładają fotele i uprzykrzają tym samym rejs osobom siedzącym za nimi, spadli na trzecie miejsce w rankingu. Do tej pory byli uważani za najbardziej przeszkadzający typ pasażera. 

Zbyt gadatliwi i... ćwiczący w przejściach pasażerowie

Na czwartej pozycji znaleźli się ci podróżni, którzy przez cały czas "oblegają" podłokietnik. Problem ten jest odzwierciedleniem tendencji do zmniejszania przestrzeni w samolocie i zwiększającej się... wagi podróżujących. 

Jako piąta niedogodność wskazywana była rosnąca liczba bagaży podręcznych. W wielu maszynach w schowkach nad głowami nie ma wystarczająco dużo miejsca, by pomieścić wszystkie torby i plecaki.

Na szóstym miejscu w zestawieniu znalazła się za mała przestrzeń dla pasażerów w klasach ekonomicznych. Na siódmym pojawili się zbyt gadatliwi pasażerowie. Ciekawe wyniki pokazuje ósma pozycja w rankingu - są to osoby, które w przejściach wykonywały... ćwiczenia.

Pozycja dziewiąta należy do niegrzecznych i nieprzyjemnych dla personelu pokładowego klientów. Na końcu zestawienia znaleźli się pasażerowie siedzący przy oknie, którzy na cały czas lotu zasłaniają je roletami.

TE TEMATY MOGĄ CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ:

• Co pasażerowie zostawiają w samolocie? Ta lista może cię zaskoczyć!

• Te przedmioty pasażerowie najczęściej zabierają z samolotów

• Koszmar w samolocie. Pasażer wydzielał taki zapach, że inni mdleli i wymiotowali

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC