Zamknij

Miasteczko we Włoszech wprowadza biletu wstępu. Turyści zapłacą za zwiedzanie

Nina Czochara
20.01.2020 11:22
Corenno Plinio we Włoszech
fot. Shutterstock

Władze włoskiego miasteczka Corenno Plinio wprowadziły bilety wstępu do miasta. Od marca 2020 roku każdy turysta, który będzie chciał odwiedzić to miejsce, musi zapłacić pięć euro. 

Opłata została wprowadzona z powodu zwiększającej się liczby turystów odwiedzających Corenno Plinio - miasteczko położone nad jeziorem Como, na północy Włoch. Władze chcą w ten sposób walczyć z turystycznym oblężeniem.

Corenno Plinio: bilety wstępu do miasta

Od marca 2020 roku każdy turysta za wstęp do Corenno Plinio zapłaci 5 euro. Wpływy z biletów zostaną przeznaczone na utrzymanie i rozwój tej wyjątkowej atrakcji regionu Lombardia, przyciągającej coraz więcej zwiedzających z racji malowniczych widoków, sugestywnych murów oraz małego zamku z dwiema wieżami, zbudowanego w XIV wieku.

Liczące kilkaset lat budowle wymagają nakładów finansowych, a całe miasteczko - rozwoju, by było w stanie pomieścić i przyjąć liczne grupy wycieczkowe. Dlatego postanowiono pobierać opłaty od turystów za wstęp - jak do muzeum.

Zobacz także

Corenno Plinio zawdzięcza swą nazwę Pliniuszowi Młodszemu, politykowi i prawnikowi rzymskiemu, który żył na przełomie I i II wieku naszej ery. Urodził się w pobliskim Comum Novum, czyli dzisiejszym mieście Como. Tam miał dobra ziemskie, a także willę, która się nie zachowała.

Zagłosuj

Byłeś/byłaś kiedyś we Włoszech?

Liczba głosów:

ZOBACZ TAKŻE:

•  Amsterdam z nową opłatą turystyczną od 2020 roku. Najwyższy podatek w Europie

•  Majorka ma dość pijanych turystów. Chcą zakazać darmowego alkoholu z all inclusive

___

RadioZET.pl/PAP/NC