Zamknij

Cypr bez testu i kwarantanny? Podróżni będą mogli tu wjechać pod jednym warunkiem

30.04.2021 14:58
Cypr
fot. Shutterstock

Wygląda na to, że już niedługo podróżujący będą mogli wjechać na Cypr bez obowiązku wykonywania testu na koronawirusa i bez konieczności udania się na kwarantannę. Będą jednak musieli spełnić jeden warunek. Sprawdźcie jaki.

Jeżeli poszukujecie miejsca na zagraniczny urlop, mamy dla was doskonałą wiadomość. Już jakiś czas temu Cypr otworzył swoje granice dla turystów z krajów Unii Europejskiej Norwegii, Islandii, Armenii Bahrajnu, Białorusi, Kanady Gruzji, Egiptu, Izraela USA czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jednak do tej pory restrykcje wjazdowe uzależnione było od tego, do jakiej kategorii należał kraj, z którego chciało się tutaj przyjechać. Przypominamy, że regiony "czerwone" były uznawane za wysokiego ryzyka zakażenia, żółte średniego, a zielone małego.

Wygląda na to, że już 10 maja polityka Cypru się zmieni. Rząd ogłosił bowiem, że od tego momentu podróżujący, którzy zostali zaszczepieni, będą zwolnieni z restrykcji takich jak test i kwarantanna.

Cypr bez testu i kwarantanny? Podróżni będą mogli tu wjechać pod jednym warunkiem

Cypr to jedno z państw, które ułatwi podróżowanie osobom zaszczepionym przeciw COVID-19. Już od 10 maja będą mogli się tutaj dostać turyści, którzy otrzymali dwie dawki autoryzowanej szczepionki przeciw koronawirusowi. Tacy podróżnicy nie będą musieli wykonywać testu, a także będą zwolnieni z obowiązku poddawania się kwarantannie.

Do tej pory władze Cypru kategoryzowały turystów wg tego, z jakiego kraju przyjeżdżali. Regiony podzielone były na trzy grupy - czerwoną, żółtą i zieloną - i w zależności od tego, czy przyjeżdżało się na wyspę z rejonu wysokiego ryzyka zakażeniem, czy niskiego, obowiązywały inne restrykcje. Teraz się to zmieni i warunkiem wjazdu będzie szczepionka.

Wszyscy ci, którzy otrzymali 2 dawki szczepionki, będą musieli przed wyjazdem wysłać skan zaświadczenia o przyjęciu specyfiku na platformę Cyprus Flight Pass.

Co o tym sądzicie?

Źródło: WP Turystyka