Zamknij

Cypr zaostrza restrykcje dla niezaszczepionych turystów. Polska trafiła na czerwoną listę

26.10.2021 09:15
Cypr
fot. Shutterstock

Kolejne europejskie państwo zaostrza restrykcje dla turystów z Polski. 28 października Cypr wpisze nasz kraj na czerwoną listę, a to będzie się wiązało z ograniczeniami dla niezaszczepionych osób, które chciałyby udać się do tego regionu. Zobaczcie, jakie zasady wejdą w życie.

Zakażeń koronawirusem przybywa w całej Europie, a sytuacja staje się coraz bardziej napięta również w Polsce. Inne kraje - szczególnie te, które cieszą się nieustannym zainteresowaniem turystów - obserwują to, co się dzieje, i wprowadzają w razie potrzeby kolejne restrykcje dla przyjezdnych. Ostatnio Czechy wpisały Polskę na czerwoną listę i zaostrzyły zasady wjazdu dla obywateli naszego kraju.

Teraz do grona tych państw dołączył Cypr. 28 października Polska także tutaj trafi na czerwoną listę. Oznacza to, że osoby niezaszczepione będą musiały liczyć się z coraz większą liczbą obostrzeń przy wjeździe do tego regionu.

Cypr zaostrza restrykcje dla niezaszczepionych turystów. Polska trafiła na czerwoną listę

Cypr zaostrza restrykcje dla niezaszczepionych turystów pochodzących z krajów o wysokim ryzyku zakażenia koronawirusem. Już 28 października na czerwonej liście popularnej wakacyjnej wyspy znajdzie się również Polska. Jeżeli jesteś osobą, która nie zaszczepiła się przeciw COVID-19, czekają cię liczne ograniczenia.

Już od czwartku 28 października niezaszczepieni Polacy wybierający się na Cypr będą musieli liczyć się z koniecznością wykonania aż dwóch testów na koronawirusa. Jedno badanie trzeba będzie zrobić na 72 godziny przed podróżą, a drugie już na lotnisku na wyspie. Wynik tego drugiego testu będzie dostępny w ciągu 3 godzin w internecie na specjalnej platformie. Jeżeli wyjdzie negatywny, turysta będzie mógł spędzić czas na Cyprze.

W ostatnich dniach na czerwoną listę Cypru trafiło wiele państw, m.in. Polska, Austria, Belgia, Niemcy, Irlandia, Chorwacja, Litwa, Luksemburg, Holandia, Węgry, Rumunia, Słowacja, Finlandia, Szwajcaria, Islandia, USA, Wielka Brytania czy Izrael.

Przypominamy, że osoby zaszczepione lub posiadające statu ozdrowieńca wciąż mogą wjeżdżać na Cypr bez żadnych przeszkód. Jedyne, co muszą zrobić, to wypełnić formularz Cyprus Flight Pass.

Źródło: Fly4free