Zamknij

Czarny śnieg w Kazachstanie. Mieszkańcy są przerażeni skalą tego zjawiska

Redakcja
18.01.2018 15:37
Czarny śnieg w Kazachstanie. Mieszkańcy są przerażeni skalą tego zjawiska
fot. Youtube/Screen

W kazachskim mieście Temyrtau spadł czarny śnieg. Niecodziennym zjawiskiem zainteresowało się wielu naukowców i ekologów. Mieszkańcy nie mają wątpliwości co do źródła tych pogodowych anomalii.

Temyrtau, miasto położone na północy Kazachstanu, zostało pokryte grubą warstwą czarnych opadów zupełnie nieprzypominających biały puch. Jak to możliwe?

Jak podaje serwis turystyka.wp.pl, jest to efekt ogromnej ilości zanieczyszczeń emitowanych przez lokalne przedsiębiorstwa. Temyrtau jest bowiem jednym z głównych ośrodków przemysłowych w Kazachstanie. Huty metalu emitują tak duże ilości pyłu i smogu, że mieszkańcy boją się o własne zdrowie. Sytuacja jest na tyle niepokojąca, że "dzieci muszą wracać ze szkoły pokryte czarnym pyłem".

Firma ArcelorMittal, największy producent stali na świecie, zapowiedziała, że postara się zmniejszyć emisję zanieczyszczeń poprzez wprowadzenie nowych ograniczeń.

Jak na razie czarny śnieg nie zwiastuje niczego dobrego. Naukowcy z całego świata przyjeżdżają do Temyrtau po to, aby zbadać opady czarnego puchu.

Zdjęcia oraz nagranie z tego niespotykanego zjawiska miasto opublikowało na swoim oficjalnym profilu na Instagramie. Nie brakuje wpisów i komentarzy osób zaskoczonych tą sytuacją. Czarny śnieg stanowi z pewnością poważny sygnał ostrzegawczy dla naszego środowiska.

___

RadioZET.pl/Wp.pl/NC