Zamknij

Tego lepiej nie kupować w samolocie. Stewardesa ostrzega pasażerów

20.01.2021 15:32
Stewardesa
fot. Shutterstock

Amerykańska stewardesa opublikowała w sieci nagranie, w którym podpowiada pasażerom linii lotniczych, czego powinni się wystrzegać na pokładzie samolotu. Wideo bardzo szybko obiegło sieć. Filmik ma już prawie 2 mln wyświetleń i wywołał lawinę komentarzy. 

Stewardesa Kat Kamalani zamieściła na TikToku krótkie nagranie z podpisem: "Obiecaj mi, że tego nie zrobisz". W filmiku podzieliła się wskazówkami, czego nie należy robić i spożywać w samolocie. Wideo stało się hitem sieci. 

Stewardesa ostrzega przed napojami w samolocie

Na samym początku stewardesa zaznacza, aby nie kupować na pokładzie żadnych napojów, które nie są w butelce lub puszcze. Według niej należy za wszelką cenę unikać picia w samolocie kawy i herbaty. Problemem ma być gorąca woda służąca do przygotowywana tych napojów, a właściwie zbiorniki, z których pochodzi. Amerykanka wyjaśnia, że zbiorniki z wodą nigdy nie są czyszczone. 

– "To naprawdę obrzydliwe" – podkreśla. 

Kat Kamalani  wspomina też o ekspresach do kawy na pokładach samolotów. Zdaniem stewardesy ten sprzęt też nie jest czyszczony, chyba że zepsuje się któraś z jego części. Dodatkowo znajduje się w pobliżu toalety, co również wywołuje wątpliwości co do kwestii higienicznych.

Ostatnia wskazówka została skierowana do rodziców małych dzieci, które są karmione mlekiem modyfikowanym z butelki. Stewardesa zaleca, aby (z wcześniej wymienionych powodów) nigdy nie wlewać do butelki gorącej wody zamówionej na pokładzie. Podpowiada, że najlepiej rozpuścić mleko w wodzie butelkowanej, a następnie poprosić o kubek z wrzątkiem i włożyć do niego dziecięcą butelkę.

Pod nagraniem pojawiło się mnóstwo komentarzy zaskoczonych i często oburzonych internautów. Część osób napisała, że po to właśnie gotuje się wodę, aby zabić większość zarazków. Poza tym linie lotnicze mogłyby po prostu zadbać o czystość zbiorników. 

– Dlaczego po prostu ich nie wyczyścicie?" – pytali internauci.

W komentarzach pojawiły się też glosy, że nie we wszystkich liniach lotniczych pojawia się ten sam problem. Internauci przekonywali, że w niektórych samolotach zbiorniki na wodę są regularnie monitorowane i dezynfekowane. Co więcej, nawet stalowe pojemniki z ekspresów są regularnie wymieniane.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy we wszystkich liniach zachowywane są określone standardy czystości. Pewnym jest jednak, że w dobie pandemii na te kwestie zwraca się większą uwagę. W ubiegłym roku został opracowany specjalny przewodnik dotyczący dezynfekowania samolotów w dobie COVID-19. Wielu przewoźników informowało także o zmianach w serwowaniu napojów i posiłków na pokładzie – niektóre linie podają je wyłącznie w jednorazowych opakowaniach.