Zamknij

SKODA KAROQ- stylowy design na wiele dróg

Redakcja
26.03.2018 16:24
SKODA KAROQ

Wnętrze SKODY KAROQ zostało skonstruowane z wielką precyzją, dzięki której podróż mija znacznie szybciej i przyjemniej.

Każdy lubi być wyjątkowy, ale KAROQ robi to najlepiej. Starannie dopieszczony każdy detal powoduje, że zarówno przód, jak i tył wyglądają zjawiskowo. Reflektory z przodu zamontowano dość wysoko, ale nie ma tutaj pomyłki. Po prostu tak miało być. Podobnie rzecz ma się z tyłu, tylko tutaj światła rozciągają się na boki. Wysokie światła i zderzaki pokazują, że auto zostało stworzone do każdych warunków. Tak samo postawiono tu na technologię LED, która w przypadku tego samochodu stała się cechą charakterystyczną. Absolutnym fenomenem i bardzo ciekawym gadżetem jest logo firmy, które pojawia się na ziemi, po uchyleniu drzwi.

Przyjemne wnętrze, które doceni każdy

Główna zasługa leży po stronie najnowocześniejszej technologii i gustownie wykończonego wnętrza. Zauroczeniu nie ulegnie wyłącznie kierowca z pasażerem jadącym z przodu. Ci, którzy będą musieli spędzić czas jazdy na tylnym siedzeniu również będą zachwyceni. Wszystko dzięki niesamowitym dodatkom.

Między innymi podłokietnik z uchwytami na napoje, który zapewnia dużą wygodę podczas podróży oraz miejscom na dwie pół litrowe butelki. Na tylnym siedzeniu oprócz miejsca na napoje będziemy mogli skorzystać z rozkładanych stolików, znajdujących się w oparciach przednich foteli.

KAROQ_int_0001-1440x960

SKODA pomyślała również o samym kierowcy, który pod ręką ma uchwyt na kubek easy-open, przez co może otwierać butelkę jedną ręką, nie tracą wzroku z tego, co aktualnie dzieje się na drodze. Absolutnym hitem jest phonebox z możliwością bezprzewodowego ładowania. Rozwiązanie umożliwia ładowanie indukcyjne, jednak nie wszystkie modele telefonów są przystosowane do tego typu ładowania. Niemniej jednak wystarczy, że w wyznaczonym miejscu położymy telefon, który wymaga naładowania baterii i gotowe – już się ładuje. Ponadto system pozwala na odbieranie połączeń, nawet pomimo kiepskiego zasięgu.

Skoro mowa o technologiach, to KAROQ pomyślał jeszcze o innych rozwiązaniach, które ułatwią życie kierowcom i ich pasażerom. Również tutaj postawiono na elektrycznie sterowaną pokrywę bagażnika z bezdotykowym otwieraniem i zamykaniem, uaktywnianym jednym ruchem nogi pod tylnym zderzakiem. Oprócz tego w wyposażeniu mamy dostępny hak holowniczy, który wysuwa się elektrycznie. Dodatkowo można go wysunąć za pomocą przycisku w bagażniku.

Karoq 2

Innymi nowinkami technicznymi jest m.in. Skoda Connect. To usługa, dzięki której wirtualny świat stanie przed nami otworem. Z jej wykorzystaniem, za pomocą smartfona będziemy mogli kontrolować wybrane funkcje, jak  SmartLink +, która zapewnia idealną współpracę między samochodem i smartfonem za pośrednictwem ekranu pokładowego. Dodatkowo będziemy mieć stały kontakt z serwisem SKODY. W kabinie nie zapomniano o niezwykle ważnych przyciskach pomocy, poprzez które: wezwiemy ratunek w razie wypadku, skontaktujemy się ze Skoda Assistance w przypadku awarii oraz uzyskamy potrzebne informacje z infolinii SKODY.

Warto wspomnieć o dwóch gniazdach USB, znajdujących się z przodu. Można je wykorzystać i podłączyć zewnętrzne odtwarzacze multimedialne oraz pendrive’y.

SKODA KAROQ to samochód komfortowy. Jednak to nie koniec wygody, jaką oferuje producent. Należy wspomnieć o „Kessy Full”, czyli systemie, gdzie otwieranie lub zamykanie auta stanie się możliwe bez użycia kluczyków. W jaki sposób? Jedynym warunkiem jest to, aby były one w naszej kieszeni, kiedy znajdziemy się w odległości 1,5 m od samochodu. Wtedy on sam się otworzy, kiedy tylko pociągniemy za klamkę. Oprócz tego możemy bez problemu odpalić silnik. Trzeba jedynie nacisnąć przycisk Start znajdujący się przy kierownicy.

KAROQ_0008-1440x960

SKODA KAROQ przywiązuje ogromną wagę do rodziny. Najnowszy model oferuje specjalne zabezpieczenie dla pociech w postaci blokady tylnych drzwi. Możną ją uruchomić lub wyłączyć elektronicznie z fotela kierowcy.

Bezpieczeństwo

Nie dosyć, że KAROQ jest rodzinny, to w dodatku bardzo bezpieczny. Świadczą o tym udane testy zderzeniowe Euro NCAP, po których model otrzymał pięć gwiazdek. Ponadto samochód zawiera liczne systemy, dzięki którym każda podróż stanie się o wiele pewniejsza. Liczne systemy: ABS, EDL, MSR, ASR, kontrola ciśnienia w oponach, Hill Hold Control i pulsujące światła hamowania nabierają ogromnego znaczenia w dzisiejszym świecie. Na szczęście SKODA KAROQ spełnia te wymagania.