Zamknij

SKODA KODIAQ — nowy gatunek SUV-a na każde warunki

Redakcja
26.03.2018 16:26
SKODA KODIAQ

Nowy SUV charakteryzuje się olbrzymią wszechstronnością. SKODA KODIAQ stanowi perfekcyjne połączenie wdzięku, dynamiczności i solidności. Dzięki tym cechom model wyróżnia się pośród samochodów innych marek. Model oferuje dużo miejsca zarówno z przodu, jak i z tyłu, a siedem miejsc udowadnia, że jest to auto rodzinne.

Pięć gwiazdek uzyskanych podczas testów zderzeniowych Euro NCAP podkreśla wysoki poziom bezpieczeństwa i pokazuje mocną stronę dla auta typu SUV.

Dynamiczny design

Dzięki długości 4,70 m KODIAQ wyróżnia się przestronnym bagażnikiem, który jest największym w swojej klasie, co sprawia z kolei, że model może zabrać aż siedmiu pasażerów. Najbardziej wymagający kierowcy docenią długi rozstaw osi. KODIAQ wygląda tak, jakby przez cały czas znajdował się w ruchu. Wszystko za sprawą krótkich zwisów, linii bocznych i delikatnie nachylonej linii dachu

Kodiaq 3

Tył SKODY KODIAQ przypomina dzieło najwybitniejszego artysty. Przodują tu wyraziste kształty i podłużne tylne światła, które ciągną się do boków nadwozia. Wysoki zderzak jest sygnałem, że model SKODY nie boi się wyzwań i doskonale potrafi poradzić sobie poza tradycyjnymi drogami. Światła w technologii LED ułożone na kształt litery C współgrają z pozostałymi autami z gamy producenta.

Samochód z duszą

SKODA KODIAQ to nowoczesny samochód, który jest doskonale przystosowany do czasów współczesnych. Jego możliwości stoją na bardzo wysokim poziomie. Świadczy o tym inteligentny bagażnik, który możemy otwierać na różne sposoby: elektrycznie, z pilota albo za pomocą przycisku na pokrywie. Znakomitym rozwiązaniem jest otwieranie pokrywy jednym ruchem nogi. To doskonały patent, zwłaszcza w przypadku, gdy będziemy mieć zajęte ręce, a obok nas nie znajdziemy pomocnej dłoni, która zamknęłaby bagażnik.

KODIAQ_int_0004-1440x956

Oprócz tego SKODA oferuje innowacyjne rozwiązanie polegające na dyskretnie schowanej latarce LED w bagażniku. Dzięki temu nocne poszukiwanie rzeczy stanie się prostsze. Nie będziemy zmuszeni wyciągać telefonu i uruchamiać jego wyświetlacza czy wbudowanej latarki.

Co więcej, po zrobieniu zakupów, znajdujące się w samochodzie udogodnienia sprawią, że na zakrętach wszystkie produkty pozostaną na swoim miejscu. Siatki w bagażniku przytrzymają nam małe rzeczy i zastopują ich przesuwanie na zakrętach. Przez to w naszym bagażniku będzie panował ład i porządek.

W codziennej gonitwie zdarza nam się zapominać o najdrobniejszych rzeczach. Zadba o to funkcja „Door Protection”. System jest bardzo prosty i polega na automatycznym wysunięciu plastikowych listew z drzwi. Zapobiega to przypadkowemu zadrapaniu drzwi na parkingu. Jednocześnie chroni inny samochód przed zarysowaniem lakieru, przez co możemy uniknąć dodatkowych kosztów.

KoS_0005_RET-1440x1018

Bezpieczeństwo

SKODA kładzie niezwykły nacisk bezpieczeństwo.

Model posiada ogranicznik prędkości, co umożliwi nam ustawienie konkretnej prędkości, której SKODA nie przekroczy, w przedziale od 30 do 210 km/h. Rozwiązanie to jest idealne do jazdy na autostradzie.