Zamknij

SKODA OCTAVIA — model oferujący przestrzeń i technologię w jednym modelu

Redakcja
26.03.2018 16:30
SKODA OCTAVIA

Najnowsza SKODA OCTAVIA z napędem 4x4 charakteryzuje się jedynym w swoim rodzaju designem.

Bezpieczeństwo

SKODA przywiązuje ogromną wagę do bezpieczeństwa w swoich samochodach. Nie inaczej jest w przypadku OCTAVII, która wyposażona jest w poduszki powietrzne zarówno od strony kierowcy, jak i pasażera. Ten istotny aspekt pozwoli uchronić osoby jadące z przodu przed obrażeniami w przypadku czołowego zderzenia. Dodatkowo kierowca może liczyć na poduszkę ochraniającą jego nogi.

Octavia 7

Parkowanie

Podobnie jak SKODA SUPERB, OCTAVIA posiada system Park Assist, który znacznie pomoże nam przy parkowaniu. Wystarczy, że będziemy operować pedałami i zmieniać biegi. System Park Assist potrafi samodzielnie znaleźć miejsca do parkowania równoległego przy prędkości samochodu do 40 km/h, a w przypadku prostopadłego do 20 km/h. Trzeba podkreślić, że funkcja zakłada odnalezienie miejsca parkingowego, które będzie wystarczająco duże.

Wykrywanie pieszych

Front Assist to system obserwacji otoczenia, którego najnowsze wersje mają możliwość wykrywania pieszych. Pomoże nam to w razie niebezpiecznych sytuacji z pieszymi. Kiedy wypadku nie da się uniknąć, układ aktywuje hamulce, żeby konsekwencje kolizji były jak najmniejsze. Pomysł jest o tyle inteligentny, że wykrywa również pieszych na ulicy, którzy starają się przeciąć sobie drogę, przechodząc w miejscu niedozwolonym.

Octavia 2

W najnowszym modelu znajdziemy też aktywny tempomat (ACC), dzięki któremu nie musimy martwić się o utrzymanie bezpiecznej odległości od samochodu będącego przed nami. Układ łączy tempomat z kontrolerem odległości, który dzieli się na dwie wersje: jedna z nich działa do 160 km/h, a druga do 210 km/h. W SKODZIE zamontowano także system rozpoznawania znaków drogowych, które wyświetlane są na ekranie Maxi DOT. Układ wysyła nam informacje o ograniczeniach prędkości i zakazie wyprzedzania, więc w trakcie podróży będziemy na bieżąco wiedzieli, jakie przepisy aktualnie obowiązują.

Technologie Green

System Start-Stop polega na automatycznym wyłączeniu jednostki napędowej za każdym razem, kiedy stoimy np. w korku czy na światłach. Wystarczy wciśnięte sprzęgło, a silnik będzie gotowy do działania. Dzięki temu systemowi możemy ograniczyć zużycie paliwa w mieście. W razie potrzeby funkcję można dezaktywować.

Octavia 8

Dodatkową zaletą jest system odzyskiwania energii z hamowania. SKODA może pochwalić się specjalnym układem, który wykorzystuje hamowanie, zbiera jego energię i przechowuje ją. Znajduje ona zastosowanie praktycznie w każdej chwili w instalacjach elektrycznych albo jest ona trzymana w akumulatorze. Dzięki czemu możemy zaoszczędzić paliwo.

Sprawdzone i praktyczne zastosowania

OCTAVIA swój wyjątkowy kunszt zawdzięcza pomysłom, którymi nie mogą pochwalić się inni np. miejscem dla pojemnika na odpadki, który możemy w prosty sposób opróżnić podczas postoju. To świetne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi.