Zamknij

Dakotę Południową nawiedziła burza śnieżna. Na ulicach utworzyły się zaspy, zamknięto autostrady

15.10.2021 15:18
Burza śnieżna w USA
fot. Eastnews

Dakota Południowa to stan w środkowo-północnej części Stanów Zjednoczonych, który leży w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego. Zimy tutaj zwykle bywają dość mroźne, ale chyba żaden z mieszkańców tego regionu nie przypuszczał, że w tym roku ta pora roku nadejdzie tak szybko.

Otóż w ostatnich dniach przez to terytorium przeszła potężna burza śnieżna, która sparaliżowała życie ludności. Ulice pokryła gruba warstwa białego puchu, a niektóre autostrady stały się nieprzejezdne. Do sieci trafiły nagrania ukazujące, jak wyglądała sytuacja w Dakocie Południowej w połowie tego tygodnia.

Dakotę Południową nawiedziła burza śnieżna. Na ulicach utworzyły się zaspy, zamknięto autostrady

Dakotę Południową w ostatnich dniach nawiedziła prawdziwa burza śnieżna z obfitymi opadami śniegu i z niską temperaturą. Mieszkańcy nie byli przygotowani na ten 24-godzinny pogodowy kryzys, który sparaliżował im życie.

Amerykańskie media podają, że w górach pokrywa śnieżna miejscami wynosiła nawet 68 cm. Podobnie zresztą wyglądała sytuacja w stanach Wyoming i Montana. W związku z intensywnymi opadami część dróg stała się nieprzejezdna, a lokalne władze pozamykały nawet niektóre autostrady.

Jak podaje portal TVN Meteo, w miastach spadło nawet 7 cm śniegu, a już poza ich granicami od 18 do 23 cm.

Prócz oblodzenia, śniegu i niskiej temperatury mieszkańcy borykali się również ze słabą widocznością, która towarzyszyła złej sytuacji pogodowej. Do sieci trafiły nagrania pokazujące, jak w ostatnich dniach wyglądała aura w Dakocie Południowej, Wyoming czy w Montanie. Sami zobaczcie, z czym zmagała się miejscowa ludność.

Źródło: TVN Meteo