Zamknij

Włoska miejscowość zaprasza na darmowe wakacje. Władze chcą przyciągnąć turystów

22.06.2020 08:43
Molise
fot. Shutterstock

Niewielka miejscowość w regionie Molise na południu Włoch zaprasza na bezpłatne wakacje. Ta niezwykła inicjatywa ma na celu zachęcenie turystów do odwiedzin i tym samym ożywienie sektora turystycznego. Jest to również kolejny element promocji regionu, który postanowiono reklamować, wykorzystując żartobliwe powiedzenie: „Molise nie istnieje”. 

W związku z pandemią koronawirusa włoska branża turystyczna przeżywa poważny kryzys. Pojawiają się więc różne inicjatywy i promocje, które mają na celu zachęcenie turystów do przyjazdu. Na ciekawy pomysł wpadli mieszkańcy San Giovanni in Galdo, niewielkiej miejscowości w regionie Molise.

Molise. Tydzień bezpłatnych wakacji

Włosi często żartują i mówią, że "Molise nie istnieje". Region ten jest bowiem bardzo mały i niezbyt znany, chociaż w ostatnim czasie zdobywa coraz większą popularność, także za granicą. W miejscowości San Giovanni in Galdo mieszka zaledwie 600 mieszkańców. Jednak to nie przeszkodziło w próbie wypromowania tego miejsca. 

Władze San Giovanni in Galdo, w ramach lokalnego projektu „Sprezentuj sobie Molise”, oferują darmowe pakiety wakacyjne latem tego roku. Ci, którzy skorzystają z tego zaproszenia, zatrzymają się w domach historycznego warownego miasteczka, słynącego z sugestywnej, malowniczej scenerii.

– Oferujemy prawdziwy urlop gratis, a cel tego jest jasny: przywrócić życie małym i nieznanym miejscowościom w Molise i sprawić, by odkryli je włoscy i zagraniczni goście w zerowym roku dla światowej turystyki, w którym z powodu kryzysu epidemiologicznego złamane zostały wszystkie tradycyjne schematy wakacji” – wyjaśnili pomysłodawcy inicjatywy z San Giovanni in Galdo.

Źródło: PAP