Zamknij

Darmowe wczasy dla medyków nad Bałtykiem. To podziękowanie za walkę z koronawirusem

Nina Czochara
03.04.2020 10:09
Morze Bałtyckie
fot. shutterstock

Burmistrz Helu postanowił w niezwykły sposób podziękować polskim medykom za ich ciężką, wręcz bohaterską pracę. Po uporaniu się z pandemią koronawirusa na pracowników służby zdrowia będą czekać bezpłatne kwatery nad Bałtykiem. 

Niemal cały świat zmaga się z epidemią. Na pierwszej linii frontu walki znajdują się medycy, którzy codziennie ryzykują swoje zdrowie i życie, aby chronić nas w czasie walki z koronawirusem. Wiele osób otwarcie wyraża uznanie dla ciężkiej pracy i poświęcenia ze strony lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych. Na wyjątkowy gest w ramach podziękowania zdecydował się też burmistrz Helu, Mirosław Wądołowski. 

"Wakacje nad Bałtykiem dla bohaterów"

Burmistrz Helu zwrócił się do miejscowych usługodawców z prośbą o sfinansowanie tygodniowych lub weekendowych urlopów na Helu dla zmęczonych walką z epidemią medyków.

"Nie jesteśmy w stanie doposażyć szpitali w odzież ochronną, ale podarujmy wytchnienie i odpoczynek już po zakończeniu pandemii. Kiedy Polska na dobre upora się z wirusem (...), to właśnie służby medyczne będą potrzebowały naszego wsparcia. Drodzy Usługodawcy z terenu naszego pięknego miasta zwracam się do was z prośbą. Pięknie byłoby zaprosić na początek Polski właśnie tych, którzy w tej chwili wkładają największy wysiłek w zwalczanie pandemii, pracując nieustannie z narażeniem życia. Ugośćmy ich w Helu, gdy już wszystko wróci do normy, kiedy wypoczynek będzie im niezwykle potrzebny" - poinformował burmistrz Helu w piśmie opublikowanym na stronie gohel.pl.

Zobacz także

Przedsiębiorcy mogą składać swoje oferty do 20 kwietnia. Burmistrz zachęca, aby "zasponsorować tygodniowe, a przynajmniej weekendowe pobyty rodzinne". Prośba została skierowana nie tylko do hotelarzy, lecz także m.in. do restauratorów, muzeów i innych atrakcji turystycznych.

Na podstawie ofert od przedsiębiorców przygotowane zostaną vouchery dla pracowników szpitali jednoimiennych, czyli m.in.: lekarzy, pielęgniarek, sanitariuszy, ratowników medycznych.

"Każdego "Cichego Bohatera 2020" ugościmy w urzędzie, przekazując materiały informacyjne oraz dyplom z podziękowaniem od mieszkańców Helu. Wierzę w to, że dobro powraca. Dziś oni pomagają nam, my jutro pomożemy medykom" - pisze burmistrz.

Do akcji zainicjowanej przez burmistrza Helu dołączyła się także Krynica Morska. W ciągu jednego dnia od ogłoszenia tego pomysłu udało się zebrać kilkadziesiąt tygodniowych pobytów zaoferowanych przez przedsiębiorców w Krynicy Morskiej.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: gohel.pl, gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC