Zamknij

Darmowy pobyt lub zniżki dla gości za wyłącznie telefonu? Nietypowa akcja sieci hotelowej

Redakcja
31.01.2019 16:27
Kobieta przy basenie z telefonem
fot. Shutterstock

Coraz częściej obiekty hotelowe zachęcają swoich klientów, aby podczas wakacji korzystali z uroków przyrody, zamiast... wpatrywać się w telefon. Niektóre sieci - w zamian za odłożenie smartfona - oferują zniżki, przekąski, a nawet bezpłatny nocleg.

Jedna z sieci hotelowych ustaliła, że jej statystyczny gość sprawdza Facebooka i maila aż 80 razy dziennie. W tej sytuacji warto zastanowić się nad odłożeniem telefonu – tym bardziej, że możemy na tym sporo skorzystać. 

Bonusy dla gości za wyłączenie telefonu

Według hotelarzy, podczas pobytu w obiekcie powinniśmy się zrelaksować, odpoczywać, spędzać czas z bliskimi i poznawać lepiej otoczenie. A kiedy cały czas jesteśmy wpatrzeni w ekran telefonu, jest to dość trudne. W związku z tym część kompleksów hotelowych postanowiła zaoferować klientom, którzy odłożą na bok smartfony, różnego rodzaju bonusy.

Jedną z pierwszych sieci, która wprowadziła ten pomysł w życie, była Wyndham Hotels. Przeprowadzono tu badania na temat gości hotelowych i okazało się, że statystycznie każdy przywozi ze sobą do hotelu 3 urządzenia, które można podłączyć do sieci. I regularnie, niemal automatycznie, sprawdza, co dzieje się w internecie – średnio co 12 minut, co daje łączną liczbę 80 razy dziennie. Problem stał się bardziej zauważalny dla przedstawicieli kompleksów, gdy w hotelach zaczęło brakować krzeseł i leżaków do postawienia przy basenie, bo większość gości chciała po prostu siedzieć i korzystać z telefonu.

Sieć Wyndham Hotels wprowadziła do amerykańskich hoteli promocję opartą na "cyfrowym detoksie": telefony gości będą zamykane w specjalnych opakowaniach. Goście będą mogli je mieć cały czas ze sobą, ale otworzyć może je tylko obsługa hotelowa.

W zamian za dobrowolną rezygnację z urządzeń elektronicznych, klienci mogą liczyć na szereg bonusów: rezerwację miejsca przy samym basenie, bezpłatne przekąski i szansę na darmowe noclegi, jeśli w przyszłości zdecydują się na powrót do hotelu. Według stanu na koniec ubiegłego roku 250 osób zdecydowało się skorzystać z tej "promocji", a przedstawiciele sieci hotelowej deklarują, że w tym roku rozszerzą program na wszystkie swoje placówki.

Zobacz także

Darmowy urlop? Tak, ale bez social mediów

Na ciekawy pomysł wpadł również Hotel Bellora w szwedzkim Goteborgu. Obiekt uruchomił dla swoich gości promocyjny obiekt Check Out Suite. Pobyt w luksusowym apartamencie może być za darmo, ale wszystko będzie zależało od tego, czy i jak długo będziemy w tym czasie korzystali z internetu. W jaki sposób będzie to sprawdzane? Przedstawiciele hotelu tłumaczą, że w pokoju znajduje się specjalna lampa Skarmfri mierząca czas, który spędzamy online. Gdy hotelowy gość połączy się z Wi-Fi, lampa zacznie świecić na biało i mierzyć czas dostępu do sieci, który wynosi 30 minut – według hotelu to dzienna rekomendowana dawka korzystania z internetu dla jednej osoby. Po przekroczeniu tej granicy, lampa zacznie świecić się na czerwono.

Jak podaje Fly4free.pl, regularna cena pokoju wynosi ok. 2400 SEK za dobę, czyli ponad 990 złotych. Jeśli jednak całkowicie zrezygnujemy z internetu, nasz pobyt będzie darmowy.

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC