Zamknij

Darmowy pobyt w willi w zamian za przysługę? Rusza akcja "Barter Week

Redakcja
26.10.2018 11:40
Hotel Katania
fot. barterweek.com/

W listopadzie rusza kolejna edycja "Barter Week" – niezwykłego tygodnia, podczas którego właściciele pensjonatów i apartamentów na całym świecie udostępniają swoje mieszkania w zamian za… drobną pomoc. Noclegi są za darmo, choć trzeba zapłacić swoim czasem i umiejętnościami.

W tym roku akcja "Barter Week" odbędzie się w dniach 19-25 listopada. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 450 pensjonatów i właścicieli prywatnych mieszkań z 60 krajów na całym świecie (nie tylko państwa Europy, ale również kierunki egzotyczny, tj. Mauritius, Sri Lanka, Filipiny czy Kuba). 

Barter Week: na czym polega ta akcja?

Założenie jest proste: gospodarze wystawiają na stronie internetowej ogłoszenie i wyjaśniają, czego oczekują od osoby, którą przyjmą na tygodniowy pobyt. Następnie spośród przesłanych zgłoszeń wybierają konkretną osobę lub grupę osób. 

Gospodarze kilkuset hoteli, których właściciele wystawili swoje ogłoszenia na stronie barterweek.com, mają różne wymagania. Ale z pewnością dla miłośników podróży jest to opłacalne.

Dla przykładu willa 1720 Quinta da Cancela (na zdjęciu poniżej) znajduje się w miejscowości São Lourenço w Potugalii, a nocleg w tym miejscu kosztuje ok. 100 GBP za dobę. Aby "wygrać" darmowy pobyt, trzeba być "złotą rączką", która zna się na elektryce, hydraulice i potrafi wykonać drobne naprawy. W zamian za pomoc gospodarzom mamy zapewniony tydzień wakacji w przepięknym miejscu!

Willa Portugalia
fot. barterweek.com

Z kolei właściciele Il Palageto Guest House we Florencji chcą, aby ich gość pomógł im opracować i przeprowadzić kampanię promocyjną na Instagramie. Inni chcą, żeby nakręcić im film promocyjny.

Jeszcze inne wymagania mają właściciele Ferrieha Farmhouse na wyspie Gozo (archipelag Malty). Osoba, która zostanie wybrana na tygodniowy pobyt, będzie musiała zaktualizować informacje i zdjęcia na stronie internetowej hotelu i wykonać obraz lub inne dzieło sztuki, które wzbogaci kolekcję gospodarzy.

2
fot. barterweek.com

Ale nie każdy właściciel pensjonatu czy willi ma tak wygórowane wymagania. Niektórzy gospodarze chcą po prostu, by przywieźć ze sobą lokalne wino lub dania miejscowej kuchni lub porozmawiać z nimi po angielsku i podszkolić ich język.

Gdzie znaleźć oferty i zgłosić się do akcji? Wszystkie zgłoszone do "Barter Week" hotele oraz konkretne wymagania można zobaczyć na barterweek.com. Wystarczy wybrać najbardziej interesujący nas kierunek i hotel, a następnie zgłosić swoją kandydaturę na stronie. Jak podają organizatorzy akcji, warto w zgłoszeniu być kreatywnym i pochwalić się swoimi umiejętnościami, tak, by zostać wybranym spośród wielu kandydatów. Jeśli gospodarz odpowie właśnie na nasze zgłoszenie, pozostaje tylko spakować walizkę i wyjechać do wymarzonego miejsca. 

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC