Zamknij

Darmowy urlop na prywatnej wyspie. Właściciel szuka kreatywnych osób

Nina Czochara
09.08.2019 16:00
Ideas Island - prywatna wyspa w Szwecji
fot. Ideas Island

Właściciel prywatnej wyspy w Szwecji oferuje tygodniowy pobyt zupełnie za darmo. W wakacyjne miesiące do jego domu mogą przyjechać osoby, które chcą popracować w ciszy i otoczeniu przyrody. "Chcemy stworzyć takie środowisko, które będzie sprzyjać kreowaniu wspaniałych rzeczy". 

Ideas Island to prywatna wyspa, która leży u wybrzeży Sztokholmu. Jej właścicielem jest Fredrik Härén - pisarz, mówca, autor dziewięciu książek. W letnich miesiącach wyspa będzie otwarta dla tych, którzy pragną popracować nad swoimi projektami w ciszy, spokoju oraz w otoczeniu pięknej natury. Zdaniem właściciela wyspy, to właśnie w takich warunkach powstają najlepsze i najbardziej kreatywne dzieła.

Darmowy pobyt na prywatnej wyspie w Szwecji

Sama wyspa ma ok. 7 tys. m2 i nie jest stałe zamieszkana. Znajduje się tutaj jednak dom (ok. 65 m2 powierzchni), który wyposażony jest we wszystko, czego można potrzebować w trakcie pobytu. Do dyspozycji odwiedzających są cztery sypialnie, kuchnia oraz niewielki domek gościnny. Łącznie  wyspa może pomieścić 6 osób, co oznacza, że na swój darmowy wyjazd można zabrać 5 osób. 

ZOBACZ TAKŻE: Grecka wyspa szuka mieszkańców. Władze zapłacą tym, którzy się na nią przeprowadzą

Miejsce udostępniane jest za darmo na tydzień w okresie od 1 czerwca do 30 września. Jeśli uda się przekonać właściciela, że potrzebujemy więcej czasu na ukończenie projektu, pobyt ten będzie można przedłużyć.

Za mieszkanie na wyspie nie musimy nic zapłacić. Można oczywiście w ramach zapłaty przekazać datki na wybrane akcje dobroczynne, ale nie jest to obowiązkowe. Samodzielnie trzeba opłacić jedzenie i dojazd, bezpłatne jest jedynie zakwaterowanie.

Co trzeba zrobić, aby pojechać na Ideas Island? Przede wszystkim należy wypełnić formularz, napisać parę słów o sobie i o projekcie, nad którym chcemy popracować i czekać na odpowiedź. Dom w tym roku został już zapełniony, ale można już aplikować na przyszły rok.

Zobacz także

___

RadioZET.pl/NC