Zamknij

Disneyland szuka pracowników. Poszukiwani bajkowi bohaterowie

Nina Czochara
10.01.2020 10:42
Disneyland
fot. Shutterstock

Paryski Disneyland szuka osób, które chciałyby wcielać się w role z filmów i seriali Disneya oraz Marvela. Poszukiwane są księżniczki, książęta i superbohaterowie. Niebawem ruszą castingi w kilku miastach Europy. 

"Szukamy osób pełnych entuzjazmu i energii, które chciałyby dołączyć do naszego działu postaci i parad" – podano w ogłoszeniu umieszczonym na stronie paryskiego Disneylandu.

Praca w Disneylandzie: jakie wymagania?

Kandydaci do pracy w Disneylandzie muszą mieć ukończone 18 lat i mówić po angielsku lub francusku. Co więcej, wymagany jest wzrost od 137 cm do 193 cm. Firma podkreśla, że osoby, które chciałyby brać udział w paradach postaci, powinny też potrafić tańczyć. Zalecany jest wygodny strój i brak makijażu.

Co ważne kandydaci nie wiedzą, o jaką konkretnie rolę się starają, bo o tym zadecyduje specjalna komisja. To ona wytypuje spośród chętnych kandydatki na Myszkę Mickey, Elsę, Ariel czy idealnych Avengersów.

Wybrane w czasie rekrutacji osoby będą musiały przejść szkolenie - niezbędna jest wiedza na temat historii Disneylandu, swojej postaci, jak również bajki, z której pochodzi. Pracownicy będą też przygotowywani do pracy z dziećmi oraz uczeni, jak zachować się w kryzysowych sytuacjach – np. gdy dziecko się boi, płacze itd.

ZOBACZ TAKŻE: Podróże po świecie i 500 tys. zł wynagrodzenia? Trwa rekrutacja na pracę marzeń

Disneyland: terminy castingów

Na castingi Disneylandu przychodzi po kilkaset osób, a rekrutacja odbywa się zwykle w kilku turach. Najbliższe castingi odbędą się w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech i Hiszpanii. 

Pierwszy casting odbędzie się 15 stycznia we francuskim Pantin. Kolejny w Wielkiej Brytanii: 25 i 26 stycznia w Liverpoolu oraz Leeds, a 28 i 29 stycznia w Londynie. 9 lutego odbędzie się rekrutacja w Rzymie, a 29 – w Madrycie.

Osoby, które zostaną zatrudnione w Disneylandzie, mogą liczyć na umowę na co najmniej cztery miesiące.

ZOBACZ TAKŻE: Darmowe podróże i 180 tys. zł wynagrodzenia? Trwa rekrutacja na pracę marzeń

Źródło: businessinsider.com.pl, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC