Zamknij

Polacy już planują długi weekend czerwcowy. TOP 10 najchętniej wybieranych miejsc

07.05.2021 16:16
Karpacz - turyści
fot. Gerard/Reporter/East News

"Czerwcówka 2021" to pierwszy wiosenny długi weekend, który Polacy mogą spędzić poza domem. Po odwołanej majówce turyści zaczęli masowo rezerwować wyjazdy właśnie w tym terminie. Gdzie można się spodziewać największych tłumów i ile zapłacimy za długi weekend czerwcowy w Polsce? 

Z powodu decyzji o zamknięciu hoteli do 8 maja większość Polaków musiała przełożyć swoje plany urlopowe. Tym chętniej planują wyjazd na długi weekend czerwcowy, który w tym roku przypada na początek miesiąca (Boże Ciało jest we czwartek 3 czerwca).

– Najchętniej wybieranym terminem pobytu jest 2-6 czerwca. Widzimy jednak spore zainteresowanie pobytami już pod koniec maja. Oznacza to, że turyści planują naprawdę długi weekend czerwcowy, bo wystarczy wykorzystać trzy lub cztery dni urlopu, by odpoczywać nawet przez 10 dni – mówi menedżer ds. PR-u portalu Nocowanie.pl Kamila Miciuła, cytowana w komunikacie.

Długi weekend czerwcowy. Polacy najchętniej wybierają góry

Według portalu Nocowanie.pl największym zainteresowaniem cieszą się polskie góry. 

Na pierwszym miejscu mamy tu Zakopane, gdzie trafia 5,2 proc. wszystkich zapytań o noclegi na weekend czerwcowy. Stolica polskich Tatr to zwykle pierwszy wybór turystów, którzy doceniają nie tylko różnorodną bazę noclegową, ale także mnóstwo atrakcji na każdą pogodę. W czerwcu dostępne są już najważniejsze szlaki turystyczne, więc można zaplanować także wędrówkę po górach.  

W pierwszej trójce znalazł się też Karpacz (4,6 proc.) oraz Szczawnica (3,5 proc.). Zaraz za podium uplasowała się Solina, do której do tej pory wysłano 3,4 proc. wszystkich zapytań o wolne noclegi na weekend czerwcowy. Turyści interesują się również takimi lokalizacjami jak: Kudowa-Zdrój, Władysławowo, Szklarska Poręba, Polańczyk, Sopot oraz Krynica Morska.

Czerwcówka
fot. Nocowanie.pl

Długi weekend czerwcowy. Ceny noclegów w Polsce

Wybór miejsca noclegowego to jedno, natomiast drugie to cena noclegów. W porównaniu do czerwcówki 2020 tegoroczna będzie trochę droższa. Ceny noclegów wahają się od 48 zł do 62 zł.

Za nocleg dla jednej osoby w Zakopanem zapłacimy średnio około 58 zł, w Karpaczu 57 zł, a w Szczawnicy 52 zł. Koszt wypoczynku nad Jeziorem Solińskim – w Solinie oraz Polańczyku – to odpowiednio 53 zł i 51 zł.

Podobne ceny znajdziemy w innych miejscowościach położonych na południu kraju. W Kudowie-Zdroju zapłacimy średnio 54 zł, natomiast w Szklarskiej Porębie 59 zł.
Tańsze noclegi można znaleźć we Władysławowie – 48 zł, ale już ceny w Sopocie (58 zł) i Krynicy Morskiej (62 zł) są wyższe.

Wśród najchętniej rezerwowanych obiektów noclegowych nadal mamy domki oraz apartamenty. Oznacza to, że chociaż turyści wybierają popularne kurorty, to nadal preferują spędzanie czasu we własnym gronie, z zachowaniem dystansu społecznego.

Materiały prasowe