Zamknij

Turcja znosi wizy dla Polaków. To jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych

Nina Czochara
20.02.2020 12:59
Turcja
fot. Pixabay

Wizy do Turcji już niebawem zostaną zniesione. Od 2 marca 2020 roku obywatele sześciu krajów europejskich, w tym również Polski, będą zwolnieni z obowiązku wizowego - poinformowało tureckie MSZ.

Turcja jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wśród Polaków. Do tej pory turyści, wybierając się do tego kraju, musieli ubiegać się o wizę. Choć sama procedura online nie była skomplikowana, wiązało się to z dodatkowym kosztem 35 dolarów. Teraz, po wielu latach, sytuacja ma się w końcu zmienić. Polacy zostaną zwolnieni z obowiązku wizowego. 

Podróże do Turcji bez wizy

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Turcji, Hami Aksoy, wydał specjalne oświadczenie na stronie MSZ. 

"Od 2 marca 2020 r. obywatele pięciu państw strefy Schengen: Austrii, Belgii, Holandii, Polski, Hiszpanii oraz obywatele Wielkiej Brytanii zwolnieni będą z obowiązku wizowego. W okresie pół roku (180 dni) obywatele tych krajów będą mogli przebywać na terenie Turcji w celach turystycznych 90 dni bez konieczności zakupu wizy" - poinformowano. 

Zobacz także

Okazuje się więc, że obywatele sześciu państw, w tym również Polski,  będą mogli wjechać do Turcji bez wizy na 90 dni, a sama wiza będzie obowiązywać 180 dni. Rzecznik MSZ dodał, że "wraz z tą zmianą, oprócz zwiększenia naszego potencjału turystycznego w wymienionych krajach, chcemy dalej rozwijać nasze relacje handlowe, gospodarcze i kulturalne".

Decyzja jest o tyle zaskakująca, że pod koniec ubiegłego roku Turcja poinformowała o podniesieniu ceny wizy elektronicznej o niemal 75 proc

Turcję w 2019 wybrało 21 proc. turystów, dzięki czemu kraj trafił do czołówki najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. 

Zagłosuj

Byłeś/byłaś kiedyś w Turcji?

Liczba głosów:

ZOBACZ TAKŻE:

•  Kolejne państwo znosi wizy dla Polaków. Władze chcą przyciągnąć turystów

•  Rosja rozszerza e-wizy dla Polaków. Tańsze i łatwiejsze podróże po całym kraju

Źródło: fly4free.pl, onet.pl

___

RadioZET.pl/NC