Zamknij

Do tej pory to miejsce mogło zwiedzać zaledwie 20 osób dziennie. Teraz zwiększono ten limit

20.01.2021 15:27
Do tej pory to miejsce mogło zwiedzać zaledwie 20 osób dziennie. Teraz zwiększono ten limit
fot. SHUTTERSTOCK

Niesamowita skała The Wave w Arizonie rokrocznie przyciąga masę turystów. Do tej pory jednak odwiedzenie tego miejsca nie było takie proste, ponieważ wpuszczano tam jedynie 20 osób dziennie. Od 1 lutego limit ten zostanie zwiększony.

The Wave to niewątpliwie jedno z najbardziej niezwykłych miejsc. "Fala" znajduje się na terenie ogromnego Rezerwatu Kanionu Paria i Cynobrowych Klifów w USA, w północnej części Arizony. Znana jest przede wszystkim ze względu na swoją barwę i pofałdowaną, niespotykaną formę, kształtem przypominającą ogromną falę.

Żeby do niej dotrzeć trzeba przejść około 5 kilometrów w jedną stronę. Oprócz kondycji przyda się również dobra orientacja w terenie, ponieważ The Wave trudno znaleźć. Do tej atrakcji turystycznej nie prowadzi żaden szlak.

BLM wraz z pozwoleniem dostarcza turystom mapę i instrukcje dotarcia do The Wave. Mimo to w ciągu ostatnich pięciu lat pięć osób zginęło w drodze do lub z The Wave. Jeśli ktoś nie ma dobrej orientacji w terenie, powinien ruszyć na tę trasę z przewodnikiem lub kimś, kto taką orientację ma. Wędrowanie w samotności odradzamy. Cztery z pięciu ofiar śmiertelnych zginęły w wyniku upału, więc jeśli wybierasz się w cieplejsze miesiące, weź ze sobą dużo wody, co najmniej cztery litry - podaje Onet.pl za stroną BLM.

Więcej osób może zwiedzać The Wave

Do tej pory The Wave mogło zwiedzać zaledwie 20 osób dziennie. Pozwolenia na taką wyprawę wydawane są w drodze losowania. 10 dla osób, które przynajmniej cztery miesiące wcześniej złożyły podanie o pozwolenie na wejście przez internet oraz 10 dla osób, które oczekują przy wejściu. Wszystko to miało na celu "opiekę" nad formacją skalną i dbaniu, by nie została zdeptana przez turystów.

Jakiś czas temu jednak zdecydowano, że limit ten zostanie zwiększony. Od 1 lutego 2021 codziennie The Wave będą mogły zwiedzić 64 osoby. 

RadioZET.pl/Onet.pl