Zamknij

Do tych miejsc najtaniej polecimy z Polski! Lista kierunków z tanimi biletami

Redakcja
05.12.2018 10:25
Girona
fot. Shutterstock

Serwis Kayak opublikował ranking najtańszych kierunków z Polski na krótkich i dalekich trasach. W zestawieniu nie brakuje typowo turystycznych kierunków, do których można polecieć za naprawdę niewielkie pieniądze. Łowcy promocji na bilety lotnicze z pewnością będą zachwyceni. 

Serwis Kayak przeanalizował swoje wyniki z wyszukiwarki za 2018 rok i sporządził listę 10 najtańszych kierunków z Polski. Które miejsca wypadły najtaniej? Wyniki zestawienia mogą niektórych zaskoczyć.

W Europie najtaniej wypada Girona

Miastem, do którego można było polecieć najtaniej w 2018 roku, jest położona w Katalonii Girona ze średnimi cenami lotów na poziomie 230 zł.  To bardzo ciekawy wybór, bo choć sama Girona jest bardzo atrakcyjna pod względem turystycznym, jej największą zaletą jest niewielka odległość od Barcelony, która od lat jest turystycznym magnesem dla wielu podróżnych z naszego kraju.

Jeśli chodzi o Europę, to z zestawienia Kayaka wynika, że w tym roku krajem najbardziej sprzyjającym taniemu lataniu są Włochy – na 10 miejsc w zestawieniu najtańszych kierunków podróży z Polski znalazło się aż pięć włoskich miast, z czego Mediolan i Wenecja znalazły się na 2. i 3. miejscu.

wenecja
fot. pixabay

Zobacz także

Tel Awiw najtańszy wśród dalekich kierunków

Polacy wybierający się poza Europę najtaniej mogli polecieć do Tel Awiwu – średnie ceny lotów w obie strony wynosiły w tym roku 431 zł. Na drugim miejscu zestawienia pojawił się Dubaj. Jednak pozaeuropejski ranking najtańszych kierunków podróży zdecydowanie zdominowały popularne wśród podróżnych z Polski miasta Azji Południowo-Wschodniej: Chiang Mai, Ho Chi Minh, Bangkok i Phuket, Kolombo oraz Manila, a średnia cena lotu w obie strony w klasie ekonomicznej wyniosła w przypadku tych miejsc nie więcej niż 2301 zł.

Tak wygląda pełny ranking najtańszych kierunków (Kayak.pl)

Ranking Kayak
fot. Kayak.pl

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC