Zamknij

Dokąd najczęściej latamy z Polski? Opublikowano listę najpopularniejszych kierunków

Nina Czochara
16.04.2019 14:04
Lotnisko
fot. Fotolia

Wielka Brytania pozostaje ulubionym zagranicznym kierunkiem podróży z polskich lotnisk - tak wynika z raportu Urzędu Lotnictwa Cywilnego za 2018 rok. Jak wygląda klasyfikacja na pozostałych miejscach? 

Urząd Lotnictwa Cywilnego opublikował nowe dane z polskich lotnisk za 2018 rok. W zestawieniu znalazła się lista najpopularniejszych krajów i miast, do których najczęściej podróżowali Polacy. 

Najpopularniejsze kierunki podróży [Raport]

Na pierwszym miejscu zestawienia najpopularniejszych kierunków podróży samolotem z i do Polski pozostaje Wielka Brytania – w 2018 roku w obie strony podróżowało prawie 7,98 mln pasażerów – o ponad 200 tys. ludzi więcej niż rok wcześniej. Daleko za nimi są Niemcy, Włochy, Norwegia i Hiszpania. 

Lista - najpopularniejsze kierunki w 2018
fot. Urząd Lotnictwa Cywilnego

Największy wzrost popularności zanotowano na połączeniach z Ukrainą – w ubiegłym roku na trasach z i do tego kraju podróżowało aż 1,289 mln pasażerów – o ponad pół miliona ludzi więcej niż w 2017 roku. 

Spory wzrost zanotował również Izrael - do tego kraju podróżowało o 320 tys. pasażerów więcej niż rok wcześniej. Z kolei najpopularniejszą trasą długodystansową w dalszym ciągu pozostają Stany Zjednoczone.

ZOBACZ TAKŻE: Wybrano najlepsze kierunki na podróż w 2019 roku. Nowy ranking może zaskoczyć 

Londyn najpopularniejszy wśród miast

Niezmiennie najpopularniejszym miastem, do którego latają Polacy, jest Londyn. Na podium za 2018 rok ponownie znalazły się Frankfurt i Oslo. Na kolejnym miejscu jest zmiana: lotnisko w Monachium wyprzedziło Paryż i znalazło się na 4. miejscu. Które miasta zanotowały największy wzrost? Kijów oraz Tel Awiw. 

Najpopularniejsze miasta wśród Polaków
fot. Urząd Lotnictwa Cywilnego

Przeczytaj także:

Które plaże są najpiękniejsze na świecie? Poznaj tegoroczny ranking TripAdvisora

Ranking jakości życia. Gdańsk wyprzedził m.in. Lizbonę i Los Angeles

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC