Zamknij

Niezwykłe zdjęcie polskiego parku krajobrazowego podbija sieć. Oto Dolina Baryczy z lotu ptaka

18.11.2020 14:19
Dolina Baryczy
fot. Shutterstock

Autorzy instagramowego konta "look_drone" zrobili zdjęcie, które błyskawicznie obiegło sieć. Tak z lotu ptaka wygląda malownicza Doliny Baryczy. To trzeba zobaczyć!

Instagram to prawdziwa skarbnica ciekawych zdjęć. Z tego medium społecznościowego w dużej mierze korzystają też fotografowie - za jego pośrednictwem mogą udostępnić pracę, z której są dumni, a błyskawicznie dotrze ona do wielu odbiorców.

Nie wszyscy artyści jednak spodziewają się aż tak dużego zainteresowania, jakie spotkało autorów konta "look_drone". Fotografowie prowadzący ten profil specjalizują się w robieniu zdjęć natury i krajobrazów za pomocą drona. Niedawno udało im się wykonać fotkę wysp znajdujących się na Stawach Milickich w Dolinie Baryczy.

Praca bardzo szybko obiegła sieć i stała się hitem. Tylko spójrzcie na ten widok! Nie dość, że jest malowniczy, wyspy układają się tu w charakterystyczny i dobrze zauważalny kształt, prawda?

Zdjęcie Doliny Baryczy z lotu ptaka podbija sieć

Dolina Baryczy to jedno z najpiękniejszych i jednocześnie jedno z najbardziej odludnych miejsc w Polsce. Na tym obszarze utworzono Park Krajobrazowy Dolina Baryczy, który zamieszkiwany jest przez prawie 300 gatunków ptaków. To także obszar, na którym można podziwiać przepływającą przez dolinę rzekę Barycz i bajkową roślinność u jej wybrzeży.

Nic dziwnego więc, że ten region położony między Żmigrodem i Przygodzicami jest również chętnie odwiedzany przez fotografów łaknących pięknych krajobrazów. Właśnie tam udali się autorzy instagramowego profilu "look_drone", specjalizujący się w robieniu zdjęć z lotu ptaka.

Artyści zrobili niezwykłą fotkę wysp leżących na Stawach Milickich w Dolinie Baryczy. Następnie zamieścili ją w sieci i doczekali się kilkuset polubień. Wiele portali udostępniło tę niezwykłą pracę i dzięki temu zyskała ona ogromną popularność. Tym bardziej że przedstawia wyspy, które z lotu ptaka mają bardzo charakterystyczny kształt.

Niewiarygodne wyspy w Dolinie Baryczy. Czy Wam też przypominają odcisk dłoni? - napisali autorzy zdjęcia.

Trzeba przyznać, że fotografom udało się wykonać naprawdę niezwykłe zdjęcie, które dodatkowo rozsławiło Dolinę Baryczy. Czy wy też po zobaczeniu go wybierzecie się obejrzeć ją z bliska? Dodamy, że to jeden z najcenniejszych przyrodniczo regionów w całej Europie.