Zamknij

Dolina Muminków w Polsce. To trzecie takie miejsce na świecie

Redakcja
27.11.2019 15:10
Naantali, Wioska Muminków
fot. Pixabay, zdj. ilustracyjne z Finlandii

W niewielkiej miejscowości Borowice, w województwie dolnośląskim, ma powstać niesamowita dolina Muminków. To będzie trzecie tego typu miejsce na świecie - podobna wioska istnieje już w Finlandii i Japonii. 

To niesamowite miejsce pozwoli przenieść się w bajkowy, magiczny świat Muminków. Projekt nowej atrakcji w Polsce jest już gotowy. Muminiki są traktowane jako dobro narodowe Finlandii (zostały stworzone przez fińską pisarkę, Tove Jansson) i ich wizerunek jest prawnie chroniony. Twórcom polskiej wersji doliny Muminków udało się już uzyskać potrzebne pozwolenia. 

Wioska Muminków w wiosce Kalevala

Miejsce powstania wioski Muminków nie jest przypadkowe. Będzie można ją odwiedzać w Borowicach (niedaleko Karpacza), na terenie lapońskiej wioski Kalevala. Według planów cała dolina ma składać się z ośmiu obiektów wyglądających tak jak na ilustracjach do książek Tove Jansson. Do niektórych z domków będzie można nie tylko wejść, ale też .... nocować. 

Pierwszy domek Muminków w Polsce jest już gotowy. Na Facebooku wioski Kalevala pojawiły się zdjęcia przedstawiające ten niezwykły projekt. Zakończenie prac przewidziano na 2021 rok. 

Zobacz także

Dolina Muminków istnieje już w Finlandii i Japonii. Domki powstały oczywiście na podstawie ilustracji do książek Tove Jansson. 

Kalevala, nazywana "małą Finlandią", to założony przez miłośników Laponii ośrodek turystyczny, promujący skandynawską kulturę. Można tam zarówno wykupić nocleg w oryginalnych lapońskich namiotach, jak i zasmakować potraw z Finlandii czy skorzystać z sauny. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w zajęciach na temat kultury Laponii. 

ZOBACZ TAKŻE:

•  Ścieżka w koronach drzew w Krynicy-Zdroju: otwarcie, cennik, atrakcje

•  Park Rozrywki Energylandia w Zatorze. Powstał najwyższy na świecie drewniany rollercoaster

Źródło: jeleniagora.naszemiasto.pl

___

RadioZET.pl/NC