Zamknij

Dom Harry'ego Pottera na sprzedaż. To tutaj nagrywano sceny do znanej produkcji

Nina Czochara
04.11.2019 15:40
Dom Harryego Pottera
fot. Airbnb

Powieści J.K. Rowling oraz ich ekranizacje mają swoich fanów na całym świecie. Wielbicieli Harry'ego Pottera z pewnością zainteresuje wiadomość, że miejsce - w którym urodził się filmowy bohater - wystawiono na sprzedaż. Zabytkowa posiadłość, De Vere House, znajduje się niedaleko Londynu.  

Fani książek  J.K. Rowling doskonale pamiętają Dolinę Godryka. Chociaż w miejscu tym nie nagrano wielu scen filmowych, to jest ono ważne dla przebiegu powieści. To tutaj urodził się główny bohater i to tu jego rodzice zostali zamordowani przez Lorda Voldemorta. Część zdjęć do tych zdarzeń nagrywano w posiadłości De Vere, która obecnie jest wystawiona na sprzedaż. 

Dom Harry'ego Pottera - posiadłość warta 5 mln złotych

XIV-wieczny dom De Vere House znajduje się w niewielkiej wiosce Lavenham w Anglii, niedaleko Londynu. Nabywca tej posiadłości musi liczyć się z wydatkiem w wysokości 950 tysięcy funtów, czyli prawie 5 milionów złotych. To wyjątkowy dom nie tylko ze względu pojawienie się w serii filmów o Harrym Potterze. Według agentów z biura Carter Jonas dom od XIV-XVII wieku należał do rodziny de Vere, drugiego, najbogatszego wówczas rodu w Wielkiej Brytanii. 

Dom Harry'ego Pottera
fot. Airbnb

W posiadłości znajduje się 6 sypialni, salon, kilka łazienek, jadalnia oraz dwie kuchnie. Utrzymany w starodawnym stylu dom, zachwyca swoim wnętrzem. 

ZOBACZ TAKŻE: Kadry ze znanych filmów w realnych miejscach. Niezwykły projekt fotograficzny [GALERIA]

Dom Harry'ego Pottera
fot. Airbnb

Nabywca domu Harry'ego Pottera powinien mieć świadomość, że cena posiadłości z pewnością nie będzie obejmować „świętego spoko". W szczycie sezonu turystycznego, przed domem pojawia się tysiące turystów, którzy fotografują budynek znany im z filmów.

Dom Harry'ego Pottera
fot. Airbnb

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: Wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC