Zamknij

Dom na Sycylii za jednego dolara? Zaskakująca oferta władz włoskiego miasteczka

Redakcja
17.01.2019 11:57
Sambuca di Sicilia
fot. Shutterstock

Władze miasteczka Sambuca na Sycylii chcą przyciągnąć do swojego regionu nowych mieszkańców i inwestorów. Właśnie dlatego wystawiono na sprzedaż kilkadziesiąt domów za... jednego dolara. 

Sambuca di Sicilia to niewielka miejscowość położona niecałe 70 km od Palermo, na włoskiej Sycylii. W 2016 roku miasteczko zostało uznane za najpiękniejsze we Włoszech. Choć miasto jest rzeczywiście niezwykle urokliwe, zmaga się z problemem pustoszejących domów, pozostawionych przez osoby, które przeniosły się do większych miast w poszukiwaniu pracy. Lokalne władze, aby przyciągnąć inwestorów i nowych mieszkańców, postanowiły sprzedać dziesiątki opuszczonych domów za symboliczną cenę...

Dom we Włoszech za 1 dolara

"Miasto na wzgórzu, które oferuje widok na Morze Śródziemne, ma dziesiątki domów na sprzedaż za mniej niż wynosi cena paczki gumy" - podaje CNN.

Oczywiście nie wystarczy jedynie zapłacić symbolicznego jednego dolara. Jaki jest haczyk? Przyszły nabywca posiadłości na Sycylii musi zobowiązać się do remontu zakupionego domu, co może kosztować nawet kilkanaście tysięcy euro. Kupujący musi wpłacić też 5 tysięcy euro kaucji, która zostanie zwrócona po zakończeniu prac. Remont musi się odbyć w ciągu trzech lat od zakupu.

Giuseppe Cacioppo, zastępca burmistrza miejscowości Sambuca di Sicilia zaznacza jednak, że potencjalni nabywcy nie będą zawiedzeni. - Sambuca znajduje się w rezerwacie przyrodniczym. To kawałek ziemi, który jest pełen historii, otaczają nas wspaniałe plaże, lasy i góry. Jest cicho i spokojnie. To idealne miejsce na odpoczynek - wyjaśnia. 

sambuca di sicilia - domy na sprzedaż
fot. Shutterstock

Osoby zainteresowane kupnem domu w miejscowości Sambuca di Sicilia mogą kontaktować się gminą za pośrednictwem e-maila: case1euro@comune.sambucadisicilia.ag.it.

Podobnie jak w innych regionach Włoch, pomysł sprzedaży domów za 1 euro czy 1 dolara ma zapobiec wyludnianiu się miasteczka i wpłynąć na rozwój turystyki. Według ekspertów, takie projekty bardzo pozytywnie wpływają na rozwój przedsiębiorczości danego terytorium.

Przeczytaj także:

• Wyspa z pingwinami na sprzedaż? Sam ustalasz, ile możesz za nią zapłacić

• Tropikalna wyspa na sprzedaż. W cenie rezydencja z basenem 

Źródło: interia.pl

___

RadioZET.pl/NC