Zamknij

Dom z horroru "Krzyk" do wynajęcia. To coś dla miłośników mocniejszych wrażeń

07.10.2021 14:22
Dom z horroru "Krzyk" do wynajęcia
fot. Cover Images/East News

To idealna propozycja dla wszystkich wielbicieli horrorów i mocniejszych wrażeń. Na popularnej platformie Airbnb można wynająć dom ze słynnego filmu "Krzyk". Umożliwiając fanom horroru spędzenie nocy w tym "strasznym" miejscu, serwis chce upamiętniać 25. rocznicę powstania pierwszej części słynnej amerykańskiej produkcji. 

Dom, w którym nagrywano jeden z najsłynniejszych horrorów w historii, znajduje się w Hrabstwie Marin w północnej Kalifornii. Firma zajmująca się pośrednictwem w wynajmie wyremontowała na własny koszt ten budynek. Teraz wygląda on niemal identycznie jak w filmie wyreżyserowanym przez Wesa Cravena. 

Platforma Airbnb postanowiła dać możliwość spędzenia jednej nocy w tym filmowym miejscu. Cztery osoby pod koniec października będą miały szansę poczuć się jak bohaterowie horroru. Będzie to dobry wstęp do świętowania Halloween.

Dom z filmu "Krzyk" do wynajęcia na Airbnb 

Do wynajęcia "strasznego" domu zachęca sam David Arquette, który w horrorze wcielał się w postać szeryfa Deweya Rileya. "Airbnb wpadło na pomysł, aby dać fanom możliwość doświadczenia niezwykłego przeżycia, jakim jest spędzenie czasu w domu z "Krzyku" – powiedział w rozmowie z serwisem Travel + Leisure.

To właśnie Arquette będzie gospodarzem domu, który powita (wirtualnie) wszystkich gości. Jedną z atrakcji w czasie pobytu będzie maraton filmowy, składający się ze wszystkich czterech części serii. Odwiedzający będą mogli też zadzwonić do Ghostface'a. Jednocześnie trzeba się spodziewać tego, że w ciągu nocy "morderca w masce" sam może do nas zadzwonić.

Nocleg w domu z “Krzyku” będzie możliwy jedynie w trzech terminach – 27, 29 i 31 października. Rezerwacje na pobyt ruszą 12 października. Jak zauważa CNN, ze względu na ogromne zainteresowanie tym miejscem, zarezerwowanie pobytu może okazać się bardzo trudne.

"Szczęśliwcy" będą mogli spędzić noc w tym wyjątkowym miejscu za jedyne 5 dolarów. Należy jednak pamiętać, że nie jest to konkurs, dlatego wszelkie koszty (w tym również podróży) pokrywają goście. 

Dom z kultowej produkcji pojawi się w ofercie Airbnb dwa miesiące przed 25. rocznicą premiery jego pierwszej części. 

Źródło: PAP, TVN, CNN