Zamknij

Domy za 1 euro. Kolejna oferta władz włoskiego miasteczka

Nina Czochara
22.01.2020 11:33
Bisaccia we Włoszech
fot. Shutterstock

Kolejne włoskie miasteczko, Bisaccia, zachęca do kupna domu za symboliczne 1 euro. Ogłoszenie jest skierowane przede wszystkim do rodzin oraz grup przyjaciół. Władze wystawiły na sprzedaż około 90 opuszczonych budynków. 

W ciągu ostatnich kilku lat wiele włoskich miast zaczęło sprzedawać "domy za 1 euro". Celem akcji jest ożywienie opustoszałych miejscowości i zachęcenie nowych osób do przeprowadzki. Średniowieczna Bisaccia, położona w południowej części Kampanii we Włoszech, to kolejna miejscowość, która walczy z wyludnianiem. Władze twierdzą, że - w przeciwieństwie do innych miast i wiosek prezentujących podobne oferty - specyficzna architektura Bisaccii jest idealna do realizowania wspólnych projektów.

Bisaccia we Włoszech: domy za 1 euro

- Opuszczony obszar obejmuje najstarszą część miasteczka. Domy znajdują się w centrum, jeden obok drugiego wzdłuż tych samych dróg. Co więcej, niektóre z nich mają wspólne wejście. Dlatego zapraszamy rodziny, grupy przyjaciół, krewnych, ludzi, którzy się znają i inwestorów chcących połączyli siły. Zachęcamy wszystkich do kupienia więcej niż jednego domu - powiedział w rozmowie z CNN Travel wiceprezydent miasta, Francesco Tartaglia.

Zobacz także

Haczykiem jest to, że nabyte budynki trzeba jeszcze wyremontować. Jednak w przeciwieństwie do innych miast oferujących domy za 1 euro, Bisaccia nie ustaliła limitu na to, jak dużo trzeba wydać na remont i nie podała konkretnej daty ukończenia prac. 

Sporą zaletą w przypadku oferty Bisaccii jest to, że władze miasta są właścicielami nieruchomości. To gwarantuje, że proces likwidacji będzie szybki i sprawny, nie będziemy musieli ścigać potomków starych właścicieli - potwierdził wiceprezydent miasta, Francesco Tartaglia.

Położona w południowej części Kampanii Bisaccia usytuowana jest na dwóch łagodnie opadających wzgórzach i otoczona niskim lasem. Obecnie jest dość sennym miejscem. Niegdyś miasteczko to słynęło z produkcji wełny, ale ucierpiało z powodu emigracji i serii poważnych trzęsień ziemi (ostatnie zdarzyło się w 1980 roku).

Zobacz także

Źródło: tvn24bis.pl, onet.pl

___

RadioZET.pl/NC